Bitcoin Ajandası

Kripto Piyasalarında Hareketlilik! Bitcoin’de Yükseliş Ralliye mi İşaret?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Kripto Piyasalarında Hareketlilik! Bitcoin Yükselişi Ralliye mi İşaret?

Kripto Piyasalarında Hareketlilik! Bitcoin Yükselişi Ralliye mi İşaret?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Son 15 saatlik zaman dilimi verilerine göre Bitcoin yükselişi ciddi bir düzeyde yaşandı. Yüzde 15 civarında keskin bir değer artışı kaydeden Bitcoin, 44 bin dolar bandına ulaştı. Üstelik BTC’de yaşanan bu gelişme tüm piyasayı etkisi altına aldı.

CoinGecko’nun analizlerine göre Bitcoin yükselişi son 1 yılın günlük en yüksek artışı olarak kaydedildi. BTC fiyatı 15 saat gibi kısa bir sürede 44 bin dolar bandını aştı. Zaman zaman dalgalanmalar yaşayan BTC bir süre sonra 43 bin dolar düzeyine geriledi. Bir önceki günün verilerine göre 38 bin dolar bandından işlem gördü. Diğer yandan hisse senetlerinde öncü endeksler, S&P 500 endeksinin dünkü seansı 0,24 civarında, Dow Jones Sanayii Ortalaması yüzde 0,49 civarında değer kaybı yaşayarak günü kapattı.

Bitcoin’de yaşanan değer artışı, Ukrayna ve Ukrayna arasındaki savaşın devam ettiği bugünlerde, borsada önemli bir gelişme olarak kaydedildi. Ekonomi alanında uygulana yaptırımlar Rus ekonomisine trajedi olarak zarar verirken, dün Ruble’de kritik seviyede bir düşüş yaşandı. Piyasalarda yaşanan tüm bu olumsuz gelişmeler Rus vatandaşlarını korkutmaya başladı.

Savaşla beraber piyasalarda yaşanan önemli gelişmelerden biri de bazı Rus bankaların uluslararası ödeme yöntemi olan SWİFT işlemini gerçekleştirmesine ambargo koyulması oldu. Bunun dışında özel şirketlere Rus müşterilerinin gerçekleştirmek istediği işlemlerin engellenmesi konusunda baskı uygulanmaya başladı. Havale şirketi olarak tanınan Wise ise Rusya’ya halkına verdiği hizmetlerini bir süreliğine askıya alma kararını verdi.

Bitcoin Yükselişi Ralliye mi İşaret?
Bitcoin Yükselişi Ralliye mi İşaret?

Kripto para piyasalarına benzer tedbirler alma çağrısında bulunan Ukrayna hükümeti, konuya (Bitcoin Yükselişi) ilişkin taleplerini yasal bir hale getirmeye çalışıyor. Ancak kripto para piyasalarının büyük çoğunluğu hükümetin bu talebini olumsuz yönde yanıtladı.

Bitcoin Yükselişin Ardından Altcoinler de Yükseliş Trendine Girdi!

CoinGecko’nun tarafından yapılan analizlere göre, Bitcoin’in gerçekleştirdiği bu önemli yükselişin ardından altcoinler de yükseliş trendi görüldü. Sılaramada ilk 100’de yer alan WAVES, son 24 saatlik zaman diliminde yüzde 38.2 oranında yükseliş kaydetti. WAVES’i takip eden Terra (LUNA) yüzde 23 oranıyla değer kazanırken, THORChain (RUNE)’in değer artışıysa yüzde 21 olarak kayıtlara geçti. Yine bu verilere göre son 1 hafta içerisinde en fazla değer kazanan altcoin yüzde 99’la WAVES oldu.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir