Bitcoin’de Düşüş Sinyalleri Sürerken Kritik Seviyeler Neler?

Bitcoin’de Düşüş Sinyalleri Sürerken Kritik Seviyeler Neler?

Haberler
Mart 24, 2021 tarafından Esra Yılmaz
49
Bitcoin ABD doları karşısında sürekli olarak çıkış noktası arasa da son günlerde 55 bin 750 dolar seviyesinin üzerine çıkamadı.
Bitcoin’de Düşüş Sinyalleri Sürerken Kritik Seviyeler Neler

ABD doları karşısında 60 bin dolar bandını aşmasının ardından bir düzeltme yaşayan Bitcoin düzeltme sonrasında 55 bin 750 dolar bölgesinin üzerine çıkamadı. Düşüş sinyali göstermeye devam eden BTC, 54 bin doların altında kaldığı sürece kayıp riskini artırıyor. İsabetli tahminleri ile bilinen ve NewsBTC bünyesinde çalışan Aayush Jindal tarafından yapılan teknik analize göre, Bitcoin’in daha fazla yükselmek için gereken destek seviyesini bulamadığı ifade edildi. Buna bağlı olarak Bitcoin, 55 bin 500 doların üzerine çıkma konusunda fazlasıyla zorlanıyor.

Bitcoin’de Düşüş Sinyalleri Sürerken Kritik Seviyeler Neler
Bitcoin’de Düşüş Sinyalleri Sürerken Kritik Seviyeler Neler

55 bin 500 Doları Aşamadı

55 bin 500 dolar seviyesinin altında işlem gören Bitcoin, aynı zamanda 100 saatlik basit hareketli ortalamanın da oldukça altında yer alıyor. USD paritesine göre de 56 bin dolara yakın bir noktada düşüş trendi çizgisi yakalayan Bitcoin, 54 bin ve 53 bin 750 doların üzerinde kalamadığı sürece önemli düşüşlere sahne olabilir.

55 binde Toparlanma Olmuştu

Bitcoin’in son olarak 55 bin dolarlık direnç noktasının üzerinde bir toparlanma yaşadığı biliniyor. Fiyatın 55 bin dolar üzerine çıkmasının ardından, bu toparlanmayı destekleyecek yeni bir hareket olmadı. Buna bağlı olarak BTC’nin 54 bin dolar seviyesinde bulduğu destek seviyesinin altına düşmemesi, düşüşün önüne geçmek adına ilk hamle olabilir.

Bu içeriği Bitcoin Ajandası'nda sizin için hazırladık. Platformumuzda sizin için kripto para okuryazarlığını daha iyi noktaya getirmek, ilk defa kripto para yatırımı ya da madenciliğine yapacak kişilerin temel bilgi seviyesine ulaşmasını sağlamak amacıyla Türkçe içerikleri üretiyor, Türkçe'ye çevirilerini hazırlayarak yayınlıyoruz. Bizi Instagram'da @bitcoinajandasi profilimizden takip edebilirsiniz.

Binance Banner

Yorum Ekle