Bitcoin Ajandası

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin’de EFT Dönemi Başlıyor

Bitcoin’de EFT Dönemi Başlıyor

Esra Yılmaz Esra Yılmaz - - 2 dk okuma süresi
18 0
Bitcoin’de EFT Dönemi Başlıyor

Brezilya’dan önce Kanada, 3 Bitcon EFT işlemini onaylayarak Bitcoin’de EFT dönemini başlatmıştı. Ülkelerin BTC piyasasına EFT onayı vermelerinin ardından Bitcoin’de EFT işlemlerinin hızlanacağı düşünülüyor.

Bitcoin’de EFT Dönemi Başlıyor
Bitcoin’de EFT Dönemi Başlıyor

İlk Bitcoin EFT’si Gerçekleşti

Brezilya Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun almış olduğu kararın önemini hissettirmek için QR Capital yeni bir hamlede bulundu.  QR Capital, dünyadaki dördüncü Bitcion EFT’si gerçekleştiğini duyurdu. 2021 yılının ilk aylarında Kanada, 3 Bitcoin EFT’ini onaylamıştı. Kanada’nın ardından Brezilya ise Bitcoin EFT’ini onaylayan ikinci ülke oldu ve Brezilya’da gerçekleşen EFT ile Bitcoin’İn toplam EFT sayısı 4 oldu. Resmi piyasalarda yer alarak EFT gerçekleştiren BTC, yönetim altındaki toplam varlık yönünden 1 milyar Kanada doları seviyesini aştı.

Küresel Piyasalarda BTC EFT’si Ne Durumda?

Bitcoin, iki ülkede EFT için onay alabilmiş ve EFT gerçekleştirebilmişken henüz Amerika Birleşik Devletleri’ndeki 5 trilyon dolarlık piyasadan pay alamadı. Buna rağmen, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, VanEck’ın Federal Sicilya’da bulunabilecek başvurusunu resmen işleme alarak SEC’in 9 Nisan’a kadar değerlendirme yapılacağını, değerlendirmenin ardından 2021 Mayıs ayının ilk haftalarında kararını açıklayacağını duyurdu. Daha önce Bitcoin’de EFT’nin reddedilmesinin yatırımcıları hayal kırıklığına uğratmasının ardından bu sefer gözler yeni açıklamarda.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.