Bitcoin’de EFT Dönemi Başlıyor

Bitcoin’de EFT Dönemi Başlıyor

Haberler
Mart 20, 2021 tarafından Esra Yılmaz
94
Brezilya Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (CVM), Bitcoin için önemli bir adım attı. Brezilya Menkul Kıymetler ve Borsa Fonu’nun atmış olduğu bu adım, Latin Amerika’daki ilk Bitcoin borsa yatırım fonuna destek veriyor.
Bitcoin’de EFT Dönemi Başlıyor

Brezilya’dan önce Kanada, 3 Bitcon EFT işlemini onaylayarak Bitcoin’de EFT dönemini başlatmıştı. Ülkelerin BTC piyasasına EFT onayı vermelerinin ardından Bitcoin’de EFT işlemlerinin hızlanacağı düşünülüyor.

Bitcoin’de EFT Dönemi Başlıyor
Bitcoin’de EFT Dönemi Başlıyor

İlk Bitcoin EFT’si Gerçekleşti

Brezilya Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun almış olduğu kararın önemini hissettirmek için QR Capital yeni bir hamlede bulundu.  QR Capital, dünyadaki dördüncü Bitcion EFT’si gerçekleştiğini duyurdu. 2021 yılının ilk aylarında Kanada, 3 Bitcoin EFT’ini onaylamıştı. Kanada’nın ardından Brezilya ise Bitcoin EFT’ini onaylayan ikinci ülke oldu ve Brezilya’da gerçekleşen EFT ile Bitcoin’İn toplam EFT sayısı 4 oldu. Resmi piyasalarda yer alarak EFT gerçekleştiren BTC, yönetim altındaki toplam varlık yönünden 1 milyar Kanada doları seviyesini aştı.

Küresel Piyasalarda BTC EFT’si Ne Durumda?

Bitcoin, iki ülkede EFT için onay alabilmiş ve EFT gerçekleştirebilmişken henüz Amerika Birleşik Devletleri’ndeki 5 trilyon dolarlık piyasadan pay alamadı. Buna rağmen, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, VanEck’ın Federal Sicilya’da bulunabilecek başvurusunu resmen işleme alarak SEC’in 9 Nisan’a kadar değerlendirme yapılacağını, değerlendirmenin ardından 2021 Mayıs ayının ilk haftalarında kararını açıklayacağını duyurdu. Daha önce Bitcoin’de EFT’nin reddedilmesinin yatırımcıları hayal kırıklığına uğratmasının ardından bu sefer gözler yeni açıklamarda.

Bu içeriği Bitcoin Ajandası'nda sizin için hazırladık. Platformumuzda sizin için kripto para okuryazarlığını daha iyi noktaya getirmek, ilk defa kripto para yatırımı ya da madenciliğine yapacak kişilerin temel bilgi seviyesine ulaşmasını sağlamak amacıyla Türkçe içerikleri üretiyor, Türkçe'ye çevirilerini hazırlayarak yayınlıyoruz. Bizi Instagram'da @bitcoinajandasi profilimizden takip edebilirsiniz.

Binance Banner

Yorum Ekle