Bitcoin’de Her Şey Fiyata mı Bağlı?

Bitcoin’de Her Şey Fiyata mı Bağlı?

Haberler
Mart 11, 2021 tarafından Esra Yılmaz
32
Bitcoin piyasası, tüm dünyada popülaritesini günden güne artırmaya devam ederken kripto boğa koşusu faktörü ile beraber pek çok özellik arka planda kalmaya başlıyor.
Bitcoin’de Her Şey Fiyata mı Bağlı

Bitcoin ve diğer kripto paraların yer aldığı endüstride boğa koşusu denilen kavramın ortaya çıktığı anlarda işlevsellik, erişim, teknoloji geliştirme ve benimseme gibi özellikler arka planda kalıyor. Boğa koşusu sonrasında tüm odak noktası, varlıkların fiyatları olarak düzenleniyor. En yakın örneği ile beraber 2017 yılında gerçekleşen ünlü kripto boğa sezonunda Bitcoin’in 20 bin dolar değerine kadar yükselmiş, ardından diğer alt birimler de hızlı bir şekilde kendi rekorlarını kırmaya başlamıştı.

Bitcoin’de Her Şey Fiyata mı Bağlı?
Bitcoin’de Her Şey Fiyata mı Bağlı?

4 Yıl Önce Bu Kadar Değerli Değildi

2017 ve 2018 yıllında gerçekleşen ralliler sırasında, Bitcoin ve diğer altcoinler bugünkü kadar yüksek bir ilgiye sahip olmadığı için sektör birçok kişi tarafından adeta “balon” endüstrisi olarak tanımlanıyordu. Fakat ICO ve DeFi kavramlarının yükselişi, SEC’in de 2019 yılında resmileşen menkul kıymetler yasası ile Bitcoin endüstrisi bambaşka bir seviyeye ulaştı. Bu süre zarfında bilgi ve detay seviyesinin de adeta dönüşüm geçirmesi ile beraber, bugünkü ralliler çok daha farklı unsurlarla devam ediyor.

Sektör Benimsendi

Kripto piyasasında son 3 yıldaki gözle görülür ilgi artışı, sektörün benimsenmesini de beraberinde getirdi. Bu benimsenme ile beraber, artık tüm unsurlar sadece fiyata göre değişmiyor. Günümüzde pek çok kurum ve yatırımcı Bitcoin ve diğer dijital para birimlerini kullandığı için, 2017’deki ralliden çok farklı faktörlere bağlı bir yarış yatırımcıları bekliyor.

Bu içeriği Bitcoin Ajandası'nda sizin için hazırladık. Platformumuzda sizin için kripto para okuryazarlığını daha iyi noktaya getirmek, ilk defa kripto para yatırımı ya da madenciliğine yapacak kişilerin temel bilgi seviyesine ulaşmasını sağlamak amacıyla Türkçe içerikleri üretiyor, Türkçe'ye çevirilerini hazırlayarak yayınlıyoruz. Bizi Instagram'da @bitcoinajandasi profilimizden takip edebilirsiniz.

Binance Banner

Yorum Ekle