Bitcoin’de Ortaya Çıkan Kimchi Primi Ne Anlama Geliyor

Bitcoin’de Ortaya Çıkan Kimchi Primi Ne Anlama Geliyor

Haberler
Mart 30, 2021 tarafından Esra Yılmaz
75
Kimchi primi geri dönüyor. Bitcoin /BTC) 29 Mart tarihinden itibaren büyük Güney Kore kripto para borsalarında yüzde 6 seviyesinin üstünde işlem görmeye devam ediyor.
Bitcoin’de Ortaya Çıkan Kimchi Primi Ne Anlama Geliyor

CryptoQuant verilerine göre, Güney Kore pazarında aylardır bu primin olmadığını ve hatta BTC’nin 30.000 dolar seviyesinin altına düştüğü, şubat ayının başlarında yüzde 6 seviyesine gerilediğini gösteriyor. Kimchi priminin oluşması BTC fiyatının Güney Kore borsalarında yüksek işlem görmesi ile oluşmaktadır. Ünlü analist Joseph Young yorumlarında bu primin geri dönmesini, Güney Kore’de oluşan BTC talebinin arzı geride bırakarak gösterdiği bir yükselişin işareti olduğunu belirtti.

Bitcoin’de Ortaya Çıkan Kimchi Primi Ne Anlama Geliyor1
Bitcoin’de Ortaya Çıkan Kimchi Primi Ne Anlama Geliyor1

Kimchi Primi’nin Bitcoin İçin Önemi Nedir?

Güney Kore, Btc pazarında çoğunluk oluşturmasa da günlük hacimde en büyük döviz piyasalarından biri. CoinMarketCap’te Bithumb, günlük işlem hacimlerine göre Güney Kore dünyanın en büyük 7. borsası konumunda. Son 24 saat içerisinde BTC 1.3 milyar dolarlık bir işlem gördü. Analiste göre bu prim, özellikle 2017 yılında BTC’nin Güney Kore borsasında Coinbase ve diğer büyük borsalara göre yüzde 20 oranının üzerinde daha yüksek işlem gördüğünü ve geçmiş boğa döngüleri sırasında ki yüksekliğine değindi. Analist, kimchi priminde iki ana eğilimi gösterdiğini düşünüyor. İlki Güney Kore’de olan genel piyasa duyarlılığının sağlıklı olması, diğeri ise pazara giren alıcının fazla olmasının kanıtı. Haber duyulduğunda BTC ve ETH yüzde 5 arttı ve kripto para piyasasında güçlü bir toparlanma oldu.

Bu içeriği Bitcoin Ajandası'nda sizin için hazırladık. Platformumuzda sizin için kripto para okuryazarlığını daha iyi noktaya getirmek, ilk defa kripto para yatırımı ya da madenciliğine yapacak kişilerin temel bilgi seviyesine ulaşmasını sağlamak amacıyla Türkçe içerikleri üretiyor, Türkçe'ye çevirilerini hazırlayarak yayınlıyoruz. Bizi Instagram'da @bitcoinajandasi profilimizden takip edebilirsiniz.

Binance Banner

Yorum Ekle