Bitcoin’de Ralli Sürecek mi?

Bitcoin’de Ralli Sürecek mi?

Haberler
Mart 8, 2021 tarafından Esra Yılmaz
34
Bitcoin, birkaç gün boyunca yatay olarak hareket etmesinin ardından çıkış ivmesi yakalayarak kazanç göstermeye başladı.
Bitcoin’de Ralli Sürecek mi?

Birkaç hafta boyunca tüm altcoinlerde olduğu gibi Bitcoin’de de yaşanan düşüşün ardından toparlayan lider coin birimi, yatay hareketlerinin ardından tekrardan yükselişe geçti. 2 haftadır hafta sonlarında da düşüş yaşayan lider kripto birimi, bu hafta sonu yükselişini sürdürerek 50 bin dolar seviyesini geçti. Haftalık bazda bakıldığı zaman yüzde 9,22’lik bir artış yaşayan Bitcoin’in aylık artışı ise yaşanan düşmelere rağmen yüzde 38,40 olarak görüldü. Piyasa değeri en fazla olan kripto para birimi Bitcoin’in değeri 950 milyar doları aştı, 1 trilyon doları zorlamaya başladı.

Bitcoin’de Ralli Sürecek mi?
Bitcoin’de Ralli Sürecek mi?

Beklentiler Karşılanamadı

ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell’ın geçen hafta yapmış olduğu açıklamalar, yatırımcıların beklentilerini karşılamadı. Bu bağlamda Bitcoin’in fiyatlarında önemli bir düşüş yaşandı. Birçok analist Mart ayı sonuna kadar düzeltmenin süreceğini düşünse de, yeni teşvik paketinin senatodan geçmesi ile beraber olumlu tepkiler görüldü.

Bitcoinler Satılmıyor

Analistler hala temkinli olsa da yıl sonuna kadar Bitcoin’in yeni rekorlar kıracağına kesin gözüyle bakıyor. 50 bin dolarlık direnci kırması halinde yükselişin süreceğini ifade eden uzmanlar, dirençten geri dönülmesi halinde ise 40 bin dolara kadar bir gerileme bekliyor.

Aynı zamanda 2020 yılının sonundan bu yana Bitcoin satın alan kurumlar da lider kripto birimini satmayarak elinde tutuyor. Bu nedenle Bitcoin sahiplerinin yükselişe büyük bir umutla baktığı görüşü de ortaya çıkıyor.

Bu içeriği Bitcoin Ajandası'nda sizin için hazırladık. Platformumuzda sizin için kripto para okuryazarlığını daha iyi noktaya getirmek, ilk defa kripto para yatırımı ya da madenciliğine yapacak kişilerin temel bilgi seviyesine ulaşmasını sağlamak amacıyla Türkçe içerikleri üretiyor, Türkçe'ye çevirilerini hazırlayarak yayınlıyoruz. Bizi Instagram'da @bitcoinajandasi profilimizden takip edebilirsiniz.

Binance Banner

Yorum Ekle