Bitcoin Ajandası

Bitcoin’den Bir Kez Daha Bart Simpson Modeli!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin’den Bir Kez Daha Bart Simpson Modeli!

Bitcoin’den Bir Kez Daha Bart Simpson Modeli!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
38 0

Bitcoin fiyatında yaşanan toparlanma süresi beklenenden kısa sürdü. 40 bin dolar seviyesinin altında bir geri çekilme yaşayan BTC, akıllara Bart Simpson modelini getirdi. Bu durumun piyasalarda ne gibi etkiler göstereceği, Bitcoin’i nelerin beklediği merak konusu oldu.

Bitcoin’de Yeniden Bart Simpson Geri Çekilmesi Yaşandı!

Bitcoin’de Yeniden Bart Simpson Geri Çekilmesi Yaşandı!
Bitcoin’de Yeniden Bart Simpson Geri Çekilmesi Yaşandı!

Kripto piyasalarının en büyük varlığı olan Bitcoin, yeniden Bart Simpson olarak adlandırılan geri çekilme modelini oluşturdu. Bu durum boğaları hüsrana uğrattı. Adını tüm zamanların en popüler animasyon dizisindeki karakterin saç kesiminden alan bu geri çekilme modeli, beklenmedik anda gerçekleşen yükselişin hemen ardından düşüşle oluşuyor. Uzman analistlerden Alex Kruger’in dünkü Twitter paylaşımında Bart modeline işaret ederek şaşırtıcı bir durum olduğundan bahsetti.

Bugün sabah saatlerinde ani bir yükselişle 41 bin 800 dolara yükselen Bitcoin, saatlik grafikte yeşil bir çizgi oluşturdu. Fakat bu durum kısa sürerken, yükseliş sonrasında kırmızı bir grafik oluşmaya başladı. Haberin yazıldığı esnada BTC 39 bin 500 dolar seviyesinin biraz üzerinde işlem görüyor. Galaxy Dijital CEO’su Mike Novogratz’ın konuya ilişkin açıklamalarına BTC’nin riskten uzak piyasa duyarlılığı sebebiyle önümüzdeki günlerde de bu seviyelerden işlem görmeye devam edeceğini belirtti. Buna rağmen analist Bitcoin’in önümüzdeki 5 yıl içerisinde yarım milyon dolar seviyesine ulaşabileceğini düşündüğünü de ekledi.

Piyasalar Bitcoin’in Geleceği için FED Kararına Odaklandı!

Yıllardır faiz artırımı yapmayan ABD Merkez Bankası’nın yeni FED kararının bugün açıklanması bekleniyor. 25 baz puanlık bir artışın söz konusu olduğu kararda elbette sürprizler de yaşanabilir. Bugün itibariyle bir sıkıştırma döngüsü oluşursa Bitcoin değer artışı yaşayabilir ancak bu durum pek de mümkün görünmüyor.

FED’in 2022 faiz kararının Bitcoin ve genel olarak kripto piyasasında nasıl bir etki oluşturacağı merak ediliyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir