Bitcoin Ajandası

Bitcoin’e Olan Kurumsal Talepler Henüz Sonlanmadı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin’e Olan Kurumsal Talepler Henüz Sonlanmadı!

Bitcoin’e Olan Kurumsal Talepler Henüz Sonlanmadı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
11 0

Bitcoin EFT’leri gibi hissedilen Kanada Purpose BTC ETF, artış yaşanması sonucunda kurumsal taleplerin de etkisiyle şu anda da 22.500 BTC’ye ulaştı.

Purpose Bitcoin ETF üzerine gelen isteklerin gelmesiyle birlikte kurumsal talepler Mayıs ayının ortalarında yaşanan düşüşün sonrasında yeniden yükselmeler başladı. Sonuç ise şirketin ürünü, iki aydan kısa bir sürede elinde bulunan Bitcoin’ler de hemen hemen %30 oranında artış gördü.

Kurumsal Talepler Olumlu Başlangıçlara Sebep Oldu!

Kurumsal Talepler Olumlu Başlangıçlara Sebep Oldu!
Kurumsal Talepler Olumlu Başlangıçlara Sebep Oldu!

Bu dönemin başlarında, Kanada Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu’nun (OSC), Bitcoin’ler için borsada işlem görmesi amacıyla başvuru yaparak fonları devreye koyacağı bir bildiride bulunmuştu. Bunun üzerine piyasaya bir kez daha sürülme yaşandığında Bitcoin EFT’i birkaç hafta gibi kısa sürede AUM’da 400 milyon dolar seviyelerinin üzerinde para çektiği için de olumlu adım atmaya sebep oldu. Ancak Mayıs ayında Elon Musk ile Çin tarafından destek verilen aşırı kaldıraçlı pozisyonlar yoğunlaşma yaşayarak geri çekilmeye neden oldu.

Bu Durum Tek Seferlik Değil

Glassnode’un yakın zamanlarda söylediği gibi trendler bir kez daha değişim yaşadı. 14 Haziran’da analist şirketi 15 Mayıs’tan bu yana ETF’ye günde ortalama 86.15 BTC olmak üzere toplam 3.446 BTC aktı” açıklamasını yapmıştı. Firmadan elde edilen yeni veriler için de yatırımcı iştah konusunda teyit etmeyi yineleyerek tek seferlik bir olay görülmediğini açıkladı.

Sonuç ise Purpose Bitcoin ETF varlıklarında artışa devam etti ve şu an için 22.500 Bitcoin’in biraz altında kalarak bugün ki USD fiyatlarında büyük miktarda 800 milyon dolar yakınlık görüldü.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir