Bitcoin’in 100.000 Dolara Ulaşma İhtiyacı Nedir?

Bitcoin’in 100.000 Dolara Ulaşma İhtiyacı Nedir?

Haberler
Mart 19, 2021 tarafından Esra Yılmaz
36
En büyük kripto para olan Bitcoin son birkaç ay içerisinde inanılmaz artış gösterdi. Artan volatilite krizleri dahi etkilemedi. Her zamanki geri dönmeyi başardı.
E-Ticarette Kilitli Teslimat Dönemi Başlıyor

Bitcoin 58.722 dolar seviyelerinde işlem görürken son 24 saatte yüzde 6 üzerinde artış gösterdi. Bu, BTC piyasasındaki kısa vadeli olan yükseliş ve uzun vade beklentileri düşünüldüğünde farklı piyasa katılımcılarının yükselen fiyata tepkileri önemli. Bitcoin’in uzun vadede dayanıklılığında, hodler topluluğu büyük önem taşıyor. Glassnode tarafından edinilen bilgilere göre, 3 aydan daha eski olmayan paralar harcanıyor. Son birkaç ay içerisinde işlem görmekte olan en likit arz yeni kripto paralar ile ilgili. Harcanan çıktıların yüzde 95 oranından fazlası 3 aydan daha eski olamayan paralar olduğunu gösteren bilgiler mevcuttu.

Bitcoin’in 100.000 Dolara Ulaşma İhtiyacı Nedir?
Bitcoin’in 100.000 Dolara Ulaşma İhtiyacı Nedir?

Bitcoin 100.000 dolar Hedefi

Bitcoin 2021 yılında 100.000 dolar olan hedefine yürümesi için hodler topluluğunun Bitcoin duyarlılığı çok önemli. Glassnode yakın tarihli olan raporunda kısa ve vadeli ve uzun vadeli hodlerlar arasında küçük farklara değindi. Kısa vadeli sahiplerin güçlü olmaya devam ettiğini belirtirken, uzun vadeli sahipler ise kripto paraları kademeli ve yavaşlayan oranda serbest bırakmakta. Uzun vadeli sahipler için, fiyatları ocak ayında yükseldiğinde büyük ölçüde nakit para kazanmıyorlar. Eski hesapların düşük net değişim görmesi, piyasada olan hodlerların hissinin güçlü olduğunu ve BTC volatilitesinin aşağı yönlü kırma kabiliyetini azalttığını öne sürüyor. Piyasada bir fiyat düzeltmesi olursa, kripto para biriminin geri dönebileceğini de gösteriyor.

Bu içeriği Bitcoin Ajandası'nda sizin için hazırladık. Platformumuzda sizin için kripto para okuryazarlığını daha iyi noktaya getirmek, ilk defa kripto para yatırımı ya da madenciliğine yapacak kişilerin temel bilgi seviyesine ulaşmasını sağlamak amacıyla Türkçe içerikleri üretiyor, Türkçe'ye çevirilerini hazırlayarak yayınlıyoruz. Bizi Instagram'da @bitcoinajandasi profilimizden takip edebilirsiniz.

Binance Banner

Yorum Ekle