Bitcoin’in Gidişatında Yön Neresi Olacak? Analistler Açıkladı

Bitcoin’in Gidişatında Yön Neresi Olacak? Analistler Açıkladı

Haberler
Mart 15, 2021 tarafından Esra Yılmaz
45
Bitcoin (BTC) fiyatlandırması, ABD doları karşısında 61 bin 700 dolar seviyesinin ardından aşağı yönlü bir düzeltmeye başlarken, piyasalar gidişatın ne yöne olduğunu merak ediyor.
Bitcoin’in Gidişatında Yön Neresi Olacak Analistler Açıkladı

ABD doları karşısında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Bitcoin, bu rekorun ardından 61 bin 700 seviyesinden aşağı yönlü olarak bir düzeltme yaşamaya başladı. 58 bin 500 ve 59 bin dolar seviyelerinde kendine destek bulmayı başaran lider kripto para birimi ile ilgili olarak da, gidişatın nasıl olacağı ile ilgili araştırmalar sürüyor. Bu kapsamda başarılı analist Aayush Jindal, önemli açıklamalar yaparak teknik analiz ile beraber Bitcoin’in neler yaşayabileceğini açıkladı.

Bitcoin’in Gidişatında Yön Neresi Olacak Analistler Açıkladı
Bitcoin’in Gidişatında Yön Neresi Olacak Analistler Açıkladı

60 bin Doları Geçti

Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesi rekorlarını kırmaya devam ederken 60 bin doların üzerinde yükseliş ivmesi kazanarak 61 bin 500 doların da üzerine çıkmayı başardı. Fakat bu rekorun ardından tekrardan 60 bin doların altına düşen lider kripto, 100 saatlik basit hareketli ortalamanın yine de fazlasıyla üzerinde seyrediyor. USD paritesinin saatlik grafiğinde ise Bitcoin, 58 bin 200 dolar sularında bir yakın destekten oluşan yükseliş eğilimi çizgisi yakaladı.

Direnci Aşmayı Başardı

Bitcoin, 55 bin ve 58 bin dolarlık direnç noktalarını temizlemesinin ardından son olarak 60 bin doları aşmayı başardı. Olumsuz bir düzeltme öncesinde lider kripto para birimi, tüm zamanların rekorunu kırarak 61 bin 700’e kadar çıktı. Fakat Bitcoin’in yaşanan düzeltmeye rağmen 58 bin 200 dolar destek noktasında güç topladığı ifade ediliyor.

Bu içeriği Bitcoin Ajandası'nda sizin için hazırladık. Platformumuzda sizin için kripto para okuryazarlığını daha iyi noktaya getirmek, ilk defa kripto para yatırımı ya da madenciliğine yapacak kişilerin temel bilgi seviyesine ulaşmasını sağlamak amacıyla Türkçe içerikleri üretiyor, Türkçe'ye çevirilerini hazırlayarak yayınlıyoruz. Bizi Instagram'da @bitcoinajandasi profilimizden takip edebilirsiniz.

Binance Banner

Yorum Ekle