Bitcoin Ajandası

Bitcoin’in Gidişatında Yön Neresi Olacak Analistler Açıkladı
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin’in Gidişatında Yön Neresi Olacak? Analistler Açıkladı

Bitcoin’in Gidişatında Yön Neresi Olacak? Analistler Açıkladı

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

ABD doları karşısında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Bitcoin, bu rekorun ardından 61 bin 700 seviyesinden aşağı yönlü olarak bir düzeltme yaşamaya başladı. 58 bin 500 ve 59 bin dolar seviyelerinde kendine destek bulmayı başaran lider kripto para birimi ile ilgili olarak da, gidişatın nasıl olacağı ile ilgili araştırmalar sürüyor. Bu kapsamda başarılı analist Aayush Jindal, önemli açıklamalar yaparak teknik analiz ile beraber Bitcoin’in neler yaşayabileceğini açıkladı.

Bitcoin’in Gidişatında Yön Neresi Olacak Analistler Açıkladı
Bitcoin’in Gidişatında Yön Neresi Olacak Analistler Açıkladı

60 bin Doları Geçti

Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesi rekorlarını kırmaya devam ederken 60 bin doların üzerinde yükseliş ivmesi kazanarak 61 bin 500 doların da üzerine çıkmayı başardı. Fakat bu rekorun ardından tekrardan 60 bin doların altına düşen lider kripto, 100 saatlik basit hareketli ortalamanın yine de fazlasıyla üzerinde seyrediyor. USD paritesinin saatlik grafiğinde ise Bitcoin, 58 bin 200 dolar sularında bir yakın destekten oluşan yükseliş eğilimi çizgisi yakaladı.

Direnci Aşmayı Başardı

Bitcoin, 55 bin ve 58 bin dolarlık direnç noktalarını temizlemesinin ardından son olarak 60 bin doları aşmayı başardı. Olumsuz bir düzeltme öncesinde lider kripto para birimi, tüm zamanların rekorunu kırarak 61 bin 700’e kadar çıktı. Fakat Bitcoin’in yaşanan düzeltmeye rağmen 58 bin 200 dolar destek noktasında güç topladığı ifade ediliyor. яндекс

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir