Bitcoin’in Önünde O Seviyeler için Çok Engel Kalmadı

Bitcoin’in Önünde O Seviyeler için Çok Engel Kalmadı

Haberler
Nisan 2, 2021 tarafından Esra Yılmaz
42
Bitcoin’de meydana gelen önemli yükseliş ile beraber ABD doları karşısında değer kazanmasının ardından analistler yakın vadede çıkabilecek noktalar ile ilgili düşüncelerini dile getiriyor.
Bitcoin’in Önünde O Seviyeler için Çok Engel Kalmadı

Bitcoin fiyatının ABD doları karşısında son olarak 58 bin dolar bandının üzerine çıkması ile kazançları pekiştirmesi, yatırımcıların da iştahını kabartmaya başladı. Bitcoin’de yakın vadede meydana gelebilecek yükselişler çerçevesinde 59 bin 500 e 60 bin dolarlık direnç seviyelerinin de üzerine çıkabileceği konuşulurken, BTC’nin bu kapsamda pek çok yükseliş işareti gösterdiği görülüyor. Yine de 60 bin dolarlık direnç bölgesinin altında yer almaya devam eden BTC ile ilgili olarak, kısa vadeli tahminler oldukça olumlu seyrediyor.

Türkiye'nin Verisinin Güvenliğini Türkiye'nin Switch'i Sağlayacak1
Türkiye’nin Verisinin Güvenliğini Türkiye’nin Switch’i Sağlayacak1

Basit Hareketli Ortalamanın Üzerinde

Bitcoin şu anda yükseliş için geçerli birçok olumlu veriyi yatırımcıların karşısında çıkarmaya devam etse de 60 bin dolar bandını henüz kırabilmiş değil. Fakat yine de 100 saatlik basit hareketli ortalamaya bakıldığında, ortalamanın üzerinde hareket etmesi yatırımcıların iştahını kabartıyor. Özellikle 59 bin 200 ve 59 bin 500 seviyelerinin temizlenmesi ile birlikte Bitcoin’de önemli bir artış beklenebilir.

Olumsuz Düzeltme de Gelebilir

Her ne kadar yükseliş için iddialar ortaya atılsa da, olumsuz yönde bir düzeltme senaryosu da 59 bin 200 seviyesinin kırılmaması ile meydana gelebilir. Böyle bir durumun gerçekleşmesi halinde Bitcoin ilk büyük desteğini 58 bin 500 dolar seviyelerinde bulacak.

Bu içeriği Bitcoin Ajandası'nda sizin için hazırladık. Platformumuzda sizin için kripto para okuryazarlığını daha iyi noktaya getirmek, ilk defa kripto para yatırımı ya da madenciliğine yapacak kişilerin temel bilgi seviyesine ulaşmasını sağlamak amacıyla Türkçe içerikleri üretiyor, Türkçe'ye çevirilerini hazırlayarak yayınlıyoruz. Bizi Instagram'da @bitcoinajandasi profilimizden takip edebilirsiniz.

Binance Banner

Yorum Ekle