Bitcoin Ajandası

Bithumb Yöneticisi Hakkında Önemli İddia: Rüşvet mi Alıyor?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bithumb Yöneticisi Hakkında Önemli İddia: Rüşvet mi Alıyor?

Bithumb Yöneticisi Hakkında Önemli İddia: Rüşvet mi Alıyor?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
11 0

Bir Bithumb yöneticisi, projelerin borsada listelenmesini kolaylaştırabilmek adına rüşvet aldığı iddiasıyla soruşturma konusu oldu.

Soyadının Lee olduğu açıklanan Bithumb yöneticisinin adı yasal sebepler sebebiyle açıklanmadı. Yetkili isme rüşvet verdiği iddia edilen projenin adı da soruşturmada gizli tutulan bilgiler arasında yer aldı. Seul Güney Bölgesi Savcılığı Mali Soruşturma Bölümü tarafından yürütülen incelemeler dahilinde, Lee’nin birtakım eşya ve belgelerine el konulduğu da ifade edildi.

Bithumb Yöneticisi için Soruşturma Devam Ediyor

Bithumb Yöneticisi için Soruşturma Devam Ediyor
Bithumb Yöneticisi için Soruşturma Devam Ediyor

Konuyla alakalı açıklama yapmak istemeyen Bithumb sözcüsü Chosun, savcılık soruşturmasının devam ettiğine dikkat çekti.

Diğer yandan Güney Kore kripto para borsası endüstrisinde birkaç ay içerisinde ikinci defa darbbe vurulmuş oldu. Şubat ayında da eski bir Coinone yetkilisi Seul Güney Kore Savcılığının radarına girmiş ve soruşturma konusu olmuştu. Savcılar, bu yetkilinin de Coinone şirketinde birkaç projenin listelenmesi için yüzbinlerce dolar aldığını düşünüyor.

Hukuk uzmanları, mahkemelerin bu gibi durumlarda ağır ceza verme gibi bir yetkisi olmadığını ifade ederek yasal reform çağrısında bulundu.

Bazı hukuk uzmanları ise borsaların hangi projeyi listesine ekleyeceklerini kendilerinin belirleyebileceğini ifade ederek geniş bir alana sahip olduklarına dikkat çekti. Uzman avukatlardan biri, menkul kıymet ticaretinin söz konusu olması halinde yerel sağlayıcıların düzenleyici kurumlardan onay alma gibi bir zorunluluğu olduğunu fakat bu kurumların kripto borsalarına müdahale etmediğini dile getirdi.

Bithumb, 2023 Ocak döneminde bir fiyat manipülasyonu soruşturmasının parçası olduğu düşünülerek baskına uğramıştı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir