Bitcoin Ajandası

Bitlo'ya Nasıl Üye Olunur? Bitlo'da Yapılabilecek İşlemler
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kripto Para
  4. »
  5. Bitlo’ya Nasıl Üye Olunur? Bitlo’da Yapılabilecek İşlemler

Bitlo’ya Nasıl Üye Olunur? Bitlo’da Yapılabilecek İşlemler

Berkay Güzelsoy Berkay Güzelsoy -
1653 0

Dijital para olarak isimlendirilen kripto paraların, geleneksel yöntemlerden farklı bir yatırım aracı olarak geliştirilmesi ve piyasaya sürülmesi büyük bir yankı uyandırmıştır. İlk kripto para olan bitcoinin geliştirilmesinin ve kısa bir zamanda geniş bir kullanıcı kitlesine yayılması ile birlikte, başka birçok kripto paranın da geliştirilmesi sağlanmıştır. Bilindiği gibi, kripto paralar ile işlem yapılabilmesi için kripto para borsası platformlarında yer almak gerekmektedir.

[powerkit_toc title=”Bu içerikte neler var?” depth=”2″ min_count=”2″ min_characters=”1000″]

Kripto para borsası platformları da kripto paralar gibi çeşitliliğe sahiptir. Her biri aynı amaca hizmet etmek ile birlikte, her kripto paranın kendi içinde farklı özellikleri olduğu gibi borsa platformlarının da sunduğu farklı hizmetler bulunabilmektedir. Ayrıca bu kripto para borsası platformlarının seçiminde sunulan avantajlı hizmetlerin yanında, güvenlik önemleri de oldukça önemlidir. Bitlo, kripto para borsası platformları içinde en sık tercih edilen platformlardan biridir. Birçok farklı kripto para ile işlem yapılma imkanı sunmaktadır. İşlem hızı ve sunulan güvenlik hizmetleri oldukça iyidir. Birçok farklı işlemin gerçekleştirilmesi için de seçenekler mevcuttur.

Bitlo’ya Nasıl Üye Olunur?

Bitlo’ya üye olarak bitcoin veya diğer altcoinler ile işlem yapmak isteyen kullanıcıların, öncelikli olarak bahsi geçen kripto para borsasının internet sitesine ulaşması gerekmektedir. Sitede yer alan kaydolma kısmında, mail adresi, şifre gibi çeşitli bilgilerin doldurulmasının ardından kayıt işleminin ilk aşaması tamamlanmaktadır. Ardından, kullanıcının e-posta hesabına, hesabı aktive etmek için bir mail gönderilmektedir. Gönderilen e-posta ile aktivasyonun sağlanmasının ardından kayıt işlemi tamamlanmaktadır.

Kullanıcı hesabının aktive olması için ise bazı aşamalar bulunmaktadır. Bu aşamalar şu şekilde sıralanabilir;

  • Kullanıcı hesabı oluşturma talebinden sonra, bu talep Bitlo tarafından incelemeye alınmaktadır.
  • Kullanıcılar bu kayıt işlemini gerçekleştirirken, Kullanıcı Sözleşmesi ve eklerini onaylaması gerekmektedir.
  • Kimlik ve gerektiği durumlarda kullanıcıların adres bilgilerinin doğrulanması gerekebilmektedir. Bu işlem için Bitlo tarafından talep edilebilecek bilgi ve belgelerin, kripto para borsası platformu aracılığı ile paylaşması gerekmektedir.

Bahsi geçen bu işlemlerin incelenmesi neticesinde, kullanıcı ile alakalı olumsuz bir duruma rastlanmadığı takdirde, kayıt işlemleri Bitlo tarafından onaylanmaktadır. Bu işlemin ardından, hesabı aktif edilmiş kullanıcılar, borsa platformu aracılığı ile kripto para sahibi olabilir ve diğer işlemleri gerçekleştirebilirler.

Bitlo İle Gerçekleştirilebilecek İşlemler Nelerdir?

bitlo yapilan islemler
Bitlo İle Gerçekleştirilebilecek İşlemler Nelerdir?

Kullanıcılar, Bitlo aracılığı ile para yatırma ve çekme işlemleri, kripto para yükleme ve kripto para alım veya satım işlemlerini gerçekleştirebilmektedirler. Kullanıcılar, sistemde yer alan banka bilgilerini kullanarak, hesaplarına havale veya EFT yaparak para yükleyebilmektedirler. Bu işlemin gerçekleştirilmesi sırasında, havale veya EFT işlemlerinde, gönderim esnasında yer alan açıklama kısmına, Bitlo tarafından kullanıcıya iletilen ve kişiye özel olan “para yatırma kodu”nun girilmesi gerekmektedir. Aksi halde para yatırma işlemi gerçekleştirilememektedir.

Kişinin, sahip olduğu miktarın tamamını veya bir kısmını çekmek istediğinde ise, bu işlemi talep etmesi gerekmektedir. Bunun sonucunda da verilen banka hesabına, istediği tutar yatırılmaktadır. Ancak, güvenlik önlemleri kapsamında, kullanıcıların para yatırma veya çekme işlemlerinin bir süre bekletildiği unutulmamalıdır. Ayrıca, kullanıcının para transferi gerçekleştirmek istediği hesap, borsa platformunda kullandığı ve kendisi adına açılmış aktif bir hesap olmalıdır. Kullanıcıların, eksik veya hatalı bilgi vermesi veya banka hesabının aktif olmaması durumunda, işlem gerçekleştirilememektedir. Bu durumda da Bitlo bu konudan sorumlu değildir.

Bitlo’ya üye olan kullanıcılar, sahip oldukları dijital paraları, kripto para adresleri aracılığı ile borsa platformlarındaki hesaplarına aktarabilmektedirler. Bu sayede, oluşturulan bakiye kişi tarafından kripto para alım veya satım işlemlerinde veya başka kişilere ödeme yapılması amacıyla, kripto para gönderimi yapılabilmektedir. Kripto para alım ve satım işlemleri iki kullanıcı arasında gerçekleştirilmektedir. Ayrıca, bu alım veya satım işlemi, kullanıcıların kendi aralarında belirledikleri fiyatlardan gerçekleşmektedir. Kullanıcı, kripto para satın alma isteğinde olduğunda, belirtlediği fiyat ve miktara ilişkin emri platform aracılığı ile verecektir. Aynı oran ve fiyattan eşleşmenin sağlandığı iki kullanıcı arasında, alım ve satım işlemleri gerçekleşmektedir. Kullanıcıların, alım ve satım emirleri, platform aracılığı ile derinlik tablosu olarak isimlendiren alanda ilan edilmektedir. Herhangi bir eşleşmenin sağlanmadığı durumlarda, kişilerin emirleri derinlik tablosunda durmaya devam etmektedir. Bu işlemler iptal edilene kadar derinlik tablosunda durmaya devam etmektedir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir