Bitcoin Ajandası

Bitpanda Borsasi 730 Calisaninin Isine Son Verdi
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitpanda Borsasında Neler Oluyor? İşten Çıkarımlar Başladı!

Bitpanda Borsasında Neler Oluyor? İşten Çıkarımlar Başladı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Viyana merkezli kripto para borsası Bitpanda borsasında üzücü bir gelişme yaşandı. Konuyla alakalı olarak bir açıklamada yapan şirket yetkilileri, 730 personelinin işine son vermek durumunda olduğunu duyurdu. Böylelikle Bitpanda da olumsuz piyasa koşullarından etkilenen isimler arasında yer aldı.

PayPal kurucularından biri olan Peter Thiel’in desteklediği kripto borsası Bitpanda açıklamasında, şirketin finansal açıdan sağlıklı bir şekilde faaliyet göstermeye devam edebilmesi için böyle bir yol izlemek durumunda kaldığını belirtti.

Bitpanda Borsası 730 Çalışanının İşine Son Verdi

Bitpanda Borsası 730 Çalışanının İşine Son Verdi
Bitpanda Borsası 730 Çalışanının İşine Son Verdi

2021 Ağustos döneminde C serisi yatırım turu gerçekleştiren Bitpanda, bu turda 260 bin dolarlık fon toplamıştı. Bu turun ardından elde ettiği fonla 4 milyon dolarlık bir piyasa değerine ulaştı. Üstelik bu fon sayesinde şirketin personel sayısı da artırıldı.

Şimdilerde devamlı olarak düşüş gösteren kripto piyasalarından etkilenen Bitpanda, personel sayısını azaltmak zorunda kalan borsalar arasına dahil oldu. Geçtiğimiz günlerde ABD’nin en önemli ve en büyük kripto para borsası niteliği taşıyan Coinbase, ilginç bir şekilde personellerinin yüzde 18’ini işten çıkardığını duyurmuştu. Gemini, BlockFi ve Bitso da personellerinin işine son veren şirketler arasında yer aldı.

Ripple, OpenSea ve FTX gibi pek çok farklı kripto şirketi de bu süreçte diğerlerinin aksine daha fazla personelle çalışmayı tercih etti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir