Bitcoin Ajandası

Bitzlato, Para Çekme İşlemlerini Aktif Hale Getirdi!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitzlato, Para Çekme İşlemlerini Aktif Hale Getirdi!

Bitzlato, Para Çekme İşlemlerini Aktif Hale Getirdi!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Geçtiğimiz dönemlerde ABD Adalet Bakanlığının yatırımlarına maruz kalan kripto para borsası Bitzlato, kullanıcılarının fonlarına erişim sağlayabilmesi için çalışmalar yürütüyor.

Hukuki ve yaptırımsal süreçlerde olan kripto para borsası, müşterilerinin fonlarına erişim sağlayarak para çekme işlemlerini aktif etmeye hazırlanıyor. Hatırlanacağı üzere borsa, ABD ve Avrupa’da gerçekleştirilen ortak operasyonlar sonucunda kara para aklama iddiasıyla faaliyetlerine son verilmişti.

Bitzlato Müşterileri Para Çekme İşlemlerine Başladı

Bitzlato Müşterileri Para Çekme İşlemlerine Başladı
Bitzlato Müşterileri Para Çekme İşlemlerine Başladı

Rusya bağlantılı kripto para borsası Bitzlato, yaptırım ve denetimlerden sonra kapatılmasından sonra kullanıcılarının fonlarına yeniden erişebilmesini sağladı.

Son birkaç aydır kullanım dışı olan borsa, konuyla alakalı olarak Telegram üzerinden bir bildiri yayımladı. Söz konusu bu bildiride şirket yetkilileri, platforma para yatıran topluluk üyelerinin dijital varlıklarını çekmeye başlayabileceklerinin belirtti.

Geçtiğimiz aylarda ABD Adalet Bakanlığı tarafından kara para akladığı gerekçesiyle faaliyetlerine son verilen kripto para borsasına yaptırım uygulandı. Rusya merkezli olan bu şirket, global anlamda kripto para piyasalarının gündemine oturdu. Borsanın kurucusu ise daha öncesinde ABD’li yetkililer tarafından yakalanmış ve daha sonrasında serbest bırakılmıştı.

Ülkenin Adalet Bakanlığı, Bitzlato borsasının yasa dışı yöntemlerle Finiko gibi suç şirketlerinden 700 milyon doların üzerinde fon işlediğini iddia etti. Diğer yandan Europol de borsanın 1 milyar doların üzerinde yasa dışı işlemler gerçekleştirdiğini söyledi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir