Bitcoin Ajandası

BlackRock CEO’su Bitcoin Hakkında Açıklamada Bulundu!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bitcoin
  4. »
  5. BlackRock CEO’su Bitcoin Hakkında Açıklamada Bulundu!

BlackRock CEO’su Bitcoin Hakkında Açıklamada Bulundu!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
10 0

Dünyanın en büyük yatırım şirketi olan BlackRock’un CEO’su katılmış olduğu bir TV programında Bitcoin hakkında değerlendirmelerde bulundu. BlackRock üst düzey yöneticisi Larry Fink, Bitcoin ile altın arasında benzerlik olduğuna dikkat çekerek Bitcoin’in dijital altın olduğunu ifade etti. Geçmiş yıllarda bu türden dijital varlıklara mesafeli olan ünlü CEO, bugünün şartlarında fikrini değiştirmiş görünüyor.

Ünlü yönetici, açıklamalarında kripto varlıkların faydalı yönlerine de dikkat çekti. Fink, kripto paralarla beraber işlem masraflarının azalacağını ve yatırımcıların kazanının artacağını söyledi. Fink, ayrıca kripto varlıkların daha yaygın kullanılması halinde finans piyasasına daha kolay ulaşım sağlanacağını düşünüyor.

Larry Fink açıklamalarında, geçtiğimiz yıllarda kripto para birimlerine olan mesafesinin nedeninden de bahsetti. Dünyaca ünlü yatırım şirketinin üst düzey yöneticisi, kripto varlıkların geçmiş dönemlerde büyük oranla yasadışı faaliyetlerde kullanıldığına inanıyordu. Fakat sonralarda bu fikri değişti ve Bitcoin’i enflasyon karşısında bir tür korunma aracı olarak ve hiçbir para birimiyle bağlantısı olmayan küresel bir varlık olarak kabul etti.

Şirket yöneticisi, blockchain’e karşı hala önyargılı olsa da teknolojinin işlem hızını artırma iddiasından hoşnut görünüyor. Fakat yöneticiye göre, kripto varlıkların ana akım haline dönüşmesi için hala çok erken.

SEC, BlackRock’un Bitcoin ETF Başvurusunu Onaylayacak mı?

SEC, BlackRock’un Bitcoin ETF Başvurusunu Onaylayacak mı?
SEC, BlackRock’un Bitcoin ETF Başvurusunu Onaylayacak mı?

Lider kripto para birimi BTC, yılın başından itibaren yüzde 83’lük artış kaydederek olağanüstü bir performansa imza attı. Söz konusu bu artışın büyük bir kısmı şirketin geçtiğimiz ay (haziran) spot BTC Trust ETF başvurusundan sonra gerçekleşti.

Geçtiğimiz yıllarda bütün ETF başvurularını reddeden SEC’in BlackRock başvurusuna ne cevap vereceği soru işareti. Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu, şirketin şimdiye kadar gerçekleştirdiği yüzlerce başvurudan sadece birini onaylamadı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir