Bitcoin Ajandası

Blockchain Çalışanlarının Sayısı Büyük Ölçüde Arttı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Blockchain Çalışanlarının Sayısı Büyük Ölçüde Arttı!

Blockchain Çalışanlarının Sayısı Büyük Ölçüde Arttı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Blockchain çalışanlarının sayısında geçtiğimiz yıla nazaran ciddi bir artış yaşandı. Konuyla alakalı olarak yayımlanan bir rapora göre bu alandaki işçi sayısı yaklaşık yüzde 80 oranında arttı.

Blockchain Çalışanları Yaklaşık Yüzde 80 Arttı

Blockchain Çalışanları Yaklaşık Yüzde 80 Arttı
Blockchain Çalışanları Yaklaşık Yüzde 80 Arttı

LinkedIn ve kripto para borsası OKX’in konuyla alakalı olarak yaptığı araştırma neticesinde bir rapor yayımlandı. Rapora göre blockchain çalışanlarının sayısı 2021 yılı haziran ayıyla kıyaslandığında yüzde 76 oranında artış gösterdi.

Blockchain endüstrisinde çalışan personel bakımından ABD, Çin ve Hindistan ilk sıralarda yer alıyor. Hindistan’da bu sektörde çalışan kişi sayısı yüzde 122 civarında artış gösterirken, böylelikle birinci sıranın sahibi oldu. Hindistan’dan sonra gelen ülkelerse sırasıyla yüzde 106 artışla Kanada, yüzde 92 artışla Singapur geldi.

Bu Alanda İş İmkanları Devasa Ölçüde Arttı

Blockchain teknolojisinin her geçen gün gelişme kaydetmesiyle beraber bu alandaki iş olanakları da artış gösterdi. Blok zinciri endüstrisinde yayınlanan iş ilanları dikkat çekecek derecede artış kaydetti. Açıklanan verilere göre İspanya’daki blok zinciri ilanları yüzde 609, Kanada’daki ilanlar yüzde 560, Hindistan’daki ilanlarsa yüzde 146 civarına artış gösterdi.

Blockchain personellerinin yüzde 19’u finans alanında yer alırken, yüzde 16’sıysa mühendislik alanında yer alıyor. İş geliştirme, bilgi teknolojisi ve satış gibi konulardaysa yüzde 6’lık verilerle ilk beş oluşturuluyor.

Bu alanda yapılan araştırmalara göre blok zinciri endüstrisinde ihtiyaç duyulan teknik yeteneklere ilgi artıyor. Üstelik sektörler arasında en fazla ihtiyaç da bu alanda bulunuyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir