Bitcoin Ajandası

Blockchain Sektoru Isten Cikarmalara Devam Ediyor
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Blockchain Sektörü İşten Çıkarmalara Devam Ediyor!

Blockchain Sektörü İşten Çıkarmalara Devam Ediyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Blockchain sektörü, 2022 yılında işten çıkarmaların sıklıkla yaşandığı bir yıl olarak kayıtlara geçti. 2023 yılında da pek parlak olmadığı düşünülen sektörde, son olarak Polygon şirketi küçülmeye gittiğinin haberini verdi.

Blockchain Sektörü Zorlu Süreçten Geçiyor

Blockchain Sektoru Zorlu Surecten Geciyor
Blockchain Sektörü Zorlu Süreçten Geçiyor

İşten çıkarımların en önemli sebebi olarak fiyatların düşüş göstermesi ve artan maliyetler gösterilirken, son zamanlarda personelleriyle yollarını ayırma kararı veren şirketlerden biri de Polygon oldu.

Son derece zor geçen bir yılın ardından blok zinciri odaklı şirketlerin büyük çoğunluğu ayakta kalabilmek için küçülme yoluna başvurdu. Blok zinciri şirketi Polygon’un geliştirici ekibinin oluşturduğu Polygon Labs, sektörde yükseliş gösteren maaliyetlere karşı önemli bir mücadele veriyor. Şirket, daha öngörülebilir bir gelecek ve maliyetlerin azaltılması nedeniyle 100 personeliyle yollarını ayırma kararı aldığını duyurdu.

Polygon 100 Personelinin İşine Son Verdiğini Duyurdu

Polygon’un işten çıkardığı 100 personeli, şirket çalışanlarının yüzde 20’sine denk geliyor. Konuyla alakalı olarak açıklamada bulunan yetkilileri, şirketin bu kararı küçülme yoluna giderken aldığını belirtti. Ayrıca yetkililer, 2023 yılının başlarında şirketin çeşitli departmanlarını bir çatı altında topladığını da belirtmişti.

Şirket yetkilileri konuya ilişkin olarak yapılan açıklamada; daha öngörülebilir bir gelecek ve verimli bir çalışma için departmanların bazılarında kısmi birleşme gerçekleştirdiklerini belirtti. Bununla beraber bu sürecin bir parçası olarak birçok ekibi ve 100 pozisyonu etkileyecek şekilde çalışan sayısının yüzde 20’sini azalttıklarına dair zorlu bir karar almak durumunda olduklarını söyledi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir