Bitcoin Ajandası

Blockchain Şirketi Yeni Projesini Olan UDPN’yi Duyurdu!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Blockchain Şirketi Yeni Projesini Olan UDPN’yi Duyurdu!

Blockchain Şirketi Yeni Projesini Olan UDPN’yi Duyurdu!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
13 0

Hong Konglu blokcchain şirketi Red Date Technology, stabilcoin’ler ve CBDC’ler arasındaki boşluğu dolduracak olan yeni projesi Evrensel Dijital Ödeme Ağı’nı (UDPN) duyurdu.

Çin’de ulusal blok zinciri projelerinin oluşturma konusunda katkı sağlayan Hong Konglu blockchain şirketi Red Date Technology, Davos’ta önemli bir açıklamada bulunarak yeni projesini duyurdu. İsviçre’nin Davos şehrinde gerçekleştirilen WEF’e katılım sağlayan şirket, stabilcoin’ler ve CBDC’ler için kullanılan SWIFT benzeri bir proje hayata geçirdiğini açıkladı. Evrensel Dijital Ödeme Ağı adı verilen bu proje, SWIFT ağının bankalara kazandırdığı işlevselliğe benzer bir hizmeti blok zinciri alanında sunacak. Bu proje, diğer ülkelerin de katılımını artırabilmek adına önemli bir aracı olacak.

Çinli Blockchain Şirketi UDPN’ye Start Verdi

Çinli Blockchain Şirketi UDPN’ye Start Verdi
Çinli Blockchain Şirketi UDPN’ye Start Verdi

Hong Kong merkezi şirket, geleneksel bankacılıkta ön plana çıkan SWIFT sisteminin bir benzeri olan yeni projesiyle dikkatleri üzerine topladı.

Red Date Technology, Evrensel Dijital Ödeme Ağı’nı blok zinciri iyileştirmeleri dahilinde kullanıcılarına sundu. Söz konusu bu ağ, stabilcoin’ler ve CBDC’ler arasındaki boşluğu tamamlamak adına hizmet verecek olan bir dağıtılmış defter teknolojisi olarak tanımlanıyor.

UDPN projesinin gelişimine DLA Piper ve GFT Technologies gibi önemli şirketler de katkı sağlayacak. Projeyle alakalı olarak yapılan açıklamada SWIFT ağının çeşitli ödeme sistemlerinde finansal kurumlar arasındaki iletişimi sağlaması gibi bu yeni projenin de aynı amaca hizmet edeceği ifade edildi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir