Bitcoin Ajandası

İflas Bayrağını Çeken BlockFi Borsası O Ünlü İsme Dava Açtı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. İflas Bayrağını Çeken BlockFi Borsası O Ünlü İsme Dava Açtı!

İflas Bayrağını Çeken BlockFi Borsası O Ünlü İsme Dava Açtı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

İflas başvurusunu gerçekleştiren BlockFi borsası, Robinhood hisselerinden dolayı FTX2in eski üst düzey yöneticisi Sam Bankman-Fried’e dava açtı.

Kripto para borsası BlockFi’nin iflas başvurusu, Sam Bankman-Fried’in düşüşünü tetikleyen bir faktör oldu. Ayrıca bu durum, başarı sağlayamayan kripto para ticaret şirketi Alameda Research’ün bu ayın başında 680 milyon dolar değerindeki teminatlı krediyi temerrüde düşürdüğünü gözler önüne serdi.

BlockFi Borsası SBF’yi Mahkemeye Verdi

BlockFi Borsası SBF’yi Mahkemeye Verdi
BlockFi Borsası SBF’yi Mahkemeye Verdi

Konuyla alakalı olarak basında yer alan haberlere göre, hafta başında iflas koruma başvurusunu gerçekleştiren borsa, aynı gün FTX2in eski üst düzey yöneticisi Sam Bankman-Fried’e ait olan Emergent Fidelity Technologies şirketine de dava açtı.

Elde edilen bilgilere göre, BlockFi borsası tarafından SBF’nin şirketine yönelik yapılan şikâyette, BlockFi ve Emergent Fidelity Tecnologies’in 9 Kasım 2022 Çarşamba tarihinde ismi açıklanmayan bir borçlunun ödemesini garanti edebilmek adına anlaşma yapıldı ifade edildi. Bununla beraber elde edilenler arasında adi hisse senedini teminat olarak rehin verdiği bilgisi de yer alırken, FT’nin açıklamalarında yasal yazışmalara dikkat çekilerek borçlunun Sam Bankman-Fried’e ait olan Alameda Research şirketi olduğu bildirildi.

FT’nin konuyla yakından ilgilenen kişilerden aldığı bilgilere göre, FX’in iflasından önce fon toplamaya çalışan SBF, BlockFi şirketiyle teminat anlaşmasını yaptıktan sonra Robinhood hisselerini satışa çıkarmıştı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir