Bitcoin Ajandası

BNB Coin SEC’in Radarına Girdi: Soruşturma Başlatıldı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. BNB Coin SEC’in Radarına Girdi: Soruşturma Başlatıldı!

BNB Coin SEC’in Radarına Girdi: Soruşturma Başlatıldı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
4 0

İşlem hacmi bakımından kripto para piyasalarının en büyük dördüncü altcoini olan BNB Coin, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) radarına girdi. Menkul kıymetler düzenleyicisi olan SEC, yaklaşık 5 yıldır piyasalarda işlem gören bu altcoinin menkul kıymetler kurallarına aykırı bir satış gerçekleştirip gerçekleştirmediğini araştırıyor.

Binance’ın Altcoini BNB Coin’e Soruşturma Başlatıldı

Binance’ın Altcoini BNB Coin’e Soruşturma Başlatıldı
Binance’ın Altcoini BNB Coin’e Soruşturma Başlatıldı

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’nin altcoin projesi olarak bilinen BNB, SEC radarına giren en yeni isim oldu. Hatırlanacağı üzere piyasaların en önemli altcoinlerinden olan XRP de daha öncesinde SEC’in radarına girmişti. Üstelik SEC ve XRP davasında hala bir sonuca varılamadı. Kimilerine göre bu durum dünya çağında ve ABD’de mevcut düzende büyük engellerle karşılaşan Binance açısından endişelendirici bir gelişme olarak değerlendiriliyor.

Binance tarafından konuyla alakalı olarak basına yapılan açıklamada düzenleyicilerle eğitim, yardım ve bilgi isteklerine devam eden görüşmelerle alakalı herhangi bir yorumda bulunmanın doğru olmadığı ifade edildi.

Binance Çeşitli Problemlerle Karşı Karşıya

Kripto para borsası Binance Amerika’da birtakım düzenleyici problemlerle mücadele ediyor. SEC haricinde, dünyanın en gelişmiş borsası ayrıca İç Gelir Hizmetleri (IRS), Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) ve Adalet Bakanlığı tarafından da soruşturuluyor.  

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir