Bitcoin Ajandası

Ünlü Yönetici Açıkladı: Boğa Koşusu Öncesi Güçleneceğiz!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Ünlü Yönetici Açıkladı: Boğa Koşusu Öncesi Güçleneceğiz!

Ünlü Yönetici Açıkladı: Boğa Koşusu Öncesi Güçleneceğiz!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Binance CEO’su Changpeng Zhao, İsviçre’de gerçekleştirilen Kripto Finans Konferansı’nda bazı önemli açıklamalarda bulundu. Şirketin 2023 yılı hedeflerinde personel sayısını yüzde 15’ten yüzde 30’a çıkarma gibi bir plan olduğunu söyleyen Zhao, geçtiğimiz yıl da 3 bin civarında olan personel sayısını 8 bin civarına çıkardığının altını çizdi. Bununla beraber bir sonraki boğa koşusu öncesinde güçlenecekleri konusunda umutlu olduğunu ifade etti.

Borsalarda Personel Tasarrufu Hamlesi

Borsalarda Personel Tasarrufu Hamlesi
Borsalarda Personel Tasarrufu Hamlesi

Diğer rakip kripto para borsaları, geçtiğimiz yıl piyasadan neredeyse 1.4 milyon doların silinmesinin ve BTC, ETH gibi önemli kripto para birimlerinin değer kaybetmesinin ardından personel konusunda ciddi bir tasarruf politikası uygulamaya başlamıştı.

Kraken borsası 2022 Kasım döneminde çalışanlarının yüzde 30’unu işten çıkardığını açıklamıştı. Coinbase ve Huobi Global gibi borsalar da çalışanlarının yüzde 20’sinin işine son verdiğini belirtmişti. Coinbase açısından bu gelime, aynı yıl içerisinde ikinci kez gerçekleştirilen işten çıkarımdı.

Binance’ın Boğa Koşusu Öncesinde Güçlenme Umudu Var  

Changpeng Zhao ayrıca açıklamalarında üretmeye devam edeceklerini, bir sonraki boğa koşusu öncesinde güçlenmeye dair umutları olduğunu belirtti.

Kripto para sektörü 2022 yılında büyük projelerin çöküş yaşaması, iflaslar, likidite problemleri gibi gelişmelerle ciddi ölçüde sarsılmıştı. FTX’in kurucu ve eski CEO’su Sam Bankman-Fried, başta dolandırıcılık olmak üzere 8 farklı suçlamayla yargılanmaya başladı. Buna karşın kendisi hala suçsuz olduğunu savunuyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir