Bitcoin Ajandası

Boğa Koşusunda 11 Altcoin Muhteşem Yükseliyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Boğa Koşusunda 11 Altcoin Muhteşem Yükseliyor!

Boğa Koşusunda 11 Altcoin Muhteşem Yükseliyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
14 0

Büyük kripto para birimleri de konsolide olma aşamasındayken piyasa değeri ile ilk 100 kripto para arasında boğa koşusunda 11 altcoin, en çok yükselişi kaydederek dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Günün en çok yükselen altcoini ise liste başında %56,33 ile GALA oldu. Gala, Coinbase ve Huobi’nin 16 Kasım tarihinde tokenı listelemesinden sonrasında yükseliş yaşadı. Utility token, oyuncular üzerinden finansman ve geliştirme aşamasında söz hakkı veren merkezi olmayan bir oyun ekosistemine güç vermeye devam ediyor. En çok yükselişe geçen ikinci altcoin ise %30,10 ile Decentraland (MANA) olarak sıralamada yer aldı. Decentraland, geçmiş günlerde “tarihteki en büyük Metaverse arazı satışını” tamamladığını söyleyerek bildiride bulundu. Tokens.com’un yan kuruluşlarından ise Decentraland’da 116 parsellik araziyi satın alma işlemini uyguladı.

Boğa Koşusunda 11 Altcoin Yükselişe Devam Ediyor!

Boğa Koşusunda 11 Altcoin Yükselişe Devam Ediyor!
Boğa Koşusunda 11 Altcoin Yükselişe Devam Ediyor!

Curve Finance’in CRV tokenı %23.61 oranında yükseliş görürken; kendisini dijital içerik dağıtımına ve katılımcılara teşvik sağlamak amacıyla merkezi bulunmayan bir eğlence platformu olarak tanımlayan BORA (BORA), %24.14’lük yükseliş gördü. Güney Kore merkezinde bu duruma göre Bora’nın Twitter hesabına göre, Hyundai Department Store ile bir etkinlik duyurusunda bulunuldu.

Sırada gerçekleşen boğa koşusunda 11 altcoin içerisinde token, The Sandbox’ın SAND tokenı olurken SAND, %22.75 oranında değer kazanma aşamasında yükselişinin sonrasında Adidas ile ima edilen ortaklığı yer almaya devam ediyor. Bunun yanı sıra 29 Kasım tarihinde metaverse’ünün bir kısmını açıklayacak. SAND’in sonrasında gelen Chiliz (CHZ), %22.71 oranında yükseliş görürken son gelişmelere göre Chiliz, C.A. Independiente’nin resmi forma sponsoru oldu.

Blockchain Tabanlı Tokenler

Diğer yandan Blockchain tabanlı Brave ekosistemine güç veren Basic Attention Token (BAT) %17.30 değer kazanarak Blockchain tabanlı ve oyun odaklı Enjin ekosisteminde güçlü bir coin’i olan Enjin Coin (ENJ) %15.55 ile yükselişini devam ettirdi. Kendi konsensüs algoritması ile fayda gören Fantom’ın FTM tokenı da %15.15 yükseliş görürken Fantom; 88mph, Allbridge, Poly Network gibi büyüklerle ortaklık sağladı.

2017 yılı içerisinde piyasaya geçiş yapan bir Blockchain olan WAX (WAXP) %14.85 kadar değer kazanırken son olarak, DApp’leri daha verimli çalıştırmak için hesaplama gereksinimlerini azaltmak adına oluşturulmuş minimal bir Blockchain olan Mina Protocol (MINA) %14.28 oranında değer gördü.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir