Bitcoin Ajandası

Brezilyalı Usta Sanatçı Romero Britto İlk NFT’sini Duyurdu!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Brezilyalı Usta Sanatçı Romero Britto İlk NFT’sini Duyurdu!

Brezilyalı Usta Sanatçı Romero Britto İlk NFT’sini Duyurdu!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Bir yandan Miami sanatı içerisinde bir yandan da kripto topluluğu için ayrıca bir ilgi çekici ortaklık kuruldu. Brezilyalı sanatçı Romero Britto, YellowHeart NFT pazarındaki ilk NFT koleksiyonunu oluşturarak DJ White Shadow ile iş birliği yaptı.

Ünlü Brezilyalı ressam, tasarımcısı ve heykeltıraş Romero Britto, pop-art alanı içerisinde yaptığı çalışmalar sonucunda günümüzde modern pop kültürünün ikonu olarak gösterilen uluslararası bir sanatçı olmaktadır. Şu an da ise yaptıkları eserler üzerinden ilk NFT’sini duyurdu.

Romero Britto İlk NFT’sini Duyurdu!

Romero Britto İlk NFT’sini Duyurdu!
Romero Britto İlk NFT’sini Duyurdu!

YellowHeart, ilk sıralarda gelen NFT pazarlarından biri olmaktadır ve YellowHeart’ta hem kripto hem de kredi kartı ödemelerinde kabul gördü. Pazar gününde de Kings of Leon, Maroon 5 ve ZHU gibi müzik endüstrisindeki en etkili isimlerle ile iş birliği yaparak NFT tasarımını duyurdu.

YellowHeart’ın kurucusu ve CEO’su Josh Katz, Britto ile ilk tanışma anında bu iş birliği üzerinden doğal olarak ortaya çıktığını söyleyerek şu ifadelere yer verdi;

“Romero ile bir NFT’nin nasıl görünebileceğini tartıştık ve aylarca düşünmeye başladık. Romero gibi bir ikonun NFT alanına girmesi için yaratıcı konseptler üzerinde çalıştık. Romero’nun projesi şekillenip, eserleri hayat bulurken, bir film müziği fikrimiz de oluştu. Romero’yu DJ White Shadow ile yaratıcı bir şekilde hareket edip etmediklerini görmek için tanıştırdım ve böyle bir iş ortaya çıktı.”

NFT Koleksiyoncu Topluluğu

NFT Koleksiyonu içerisinde yapılan sunumlar 21 Ekim’de resmi olarak görüntülenebilecek ve 28 Ekim’de satın alınabilecek konuma gelecek. Koleksiyonun fiyatı 500 ila 30.000 dolar arasında değişime uğrayabiliyor.

Katz konuyla ilgili konuşmaya devam ederek şunları ekledi;

“NFT sanatı koleksiyoncularının ve üst düzey NFT koleksiyoncu topluluğunun bu NFT’lere sahip olmak için heyecan duymasını bekliyoruz. Bu inanılmaz sanat eserleri Romero’nun şimdiye kadar yaptığı hiçbir şeye benzemiyor. İkonik sanatçı Romero için de bir ilk olduğu için zamanla bu eserler çok değerli olacak.”

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir