Bitcoin Ajandası

BTC Değeri O Borsada 26 bin 700 Dolara Kadar Düştü!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. BTC Değeri O Borsada 26 bin 700 Dolara Kadar Düştü!

BTC Değeri O Borsada 26 bin 700 Dolara Kadar Düştü!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Son 24 saatlik süreçte kripto para piyasalarının en büyük birimi olan Bitcoin’de değer kaybı sürüyor. En büyük kripto para borsası olarak bilinen Binance’te 26 bin 700 dolara kadar düşüş gösteren BTC değeri hem piyasaları hem de yatırımcılarını hayal kırıklığına uğratmaya devam ediyor. Kıdemli kripto para analisti Peter Brandt kısa süre öncesinde attığı bit tweetle 27 bin dolar seviyesinin Bitcoin için yerel bir dip olabileceği tahmininde bulunmuştu.

BTC Değeri Büyük Kayıp Yaşadı

BTC Değeri Büyük Kayıp Yaşadı
BTC Değeri Büyük Kayıp Yaşadı

Sektörün önemli analistlerinden biri olan Peter Brandt, Bitcoin hacminde yaşanan büyük artışın traderların teslimiyetine işaret ettiğini söyledi. Perşembe günü 27 bin dolar seviyesinin de altına çekilen BTC değeri, Binance borsasında da 26 bin 700 dolara kadar gerileme gösterdi. Brandt’e göre Terra’nın laneti güvenli bir yatırım limanı olan Bitcoin’e de sıçramış durumda. Yaklaşık bir hafta öncesine kadar 100 dolar bandında işlem gören LUNA’nın şimdilerde fiyatını neredeyse sıfırlamış olması tüm piyasalarda şok etkisi yarattı.

Aynı zamanda piyasaların öncü ismi Bitcoin, 2022’nin başından beri yüzde 40,6 civarında değer kaybı yaşadı. 2021 Kasım döneminde tarihinin en yüksek seviyesi olan 69 bin 044 dolara ulaşan BTC değeri, o tarihten bu yana yüzde 60 gerileme kaydetti ve önceki ayı piyasası döngülerine uyum sağladığı görüldü. SkyBridge kurucusu Anthony Scaramucci yakın bir tarihte 18 bin dolara kadar gerileme gösterebileceği tahmininde bulundu.

Toparlanmaya Başladı

Kripto para piyasasının öncüsü Bitcoin yaşadığı değer kaybını toparlamaya başlamış gibi görünüyor. 27 bin dolar bandının üzere çıkan BTC fiyatı, haberin yazıldığı esnada 27 bin 700 dolar seviyesinden işlem görüyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir