Bitcoin Ajandası

Arca CEO’su Açıkladı: BTC, ETH ve SHIB Kışı Ne Zaman Bitecek?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Arca CEO’su Açıkladı: BTC, ETH ve SHIB Kışı Ne Zaman Bitecek?

Arca CEO’su Açıkladı: BTC, ETH ve SHIB Kışı Ne Zaman Bitecek?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Mevcut durumda kripto para sektöründe ayı piyasası hakimiyetini sürdürürken, kripto meraklılarının hem ayı piyasasının hem de BTC, ETH ve SHIB kışının ne zaman sona ereceğini merak ediyor. Dijital varlık yatırım şirketi Arca’nın üst düzey yöneticisi Rayne Steinberg konuyla alakalı olarak değerlendirmelerde bulundu.

BTC, ETH ve SHIB Kışı Ne Zaman Son Bulacak?

BTC, ETH ve SHIB Kışı Ne Zaman Son Bulacak?
BTC, ETH ve SHIB Kışı Ne Zaman Son Bulacak?

Hala devam eden kripto kışı, şimdilerde Bitcoin ile direkt olarak korelasyona sahip bir makroekonomik çöküşle hareket ediyor. Bu esnada kripto para yatırımcıları ve meraklılarından bazıları ayı piyasasının yakında sona ereceğini düşünüyor. Bununla beraber boğaların geleneksel açıdan kripto için iyi bir dönem olarak değerlendirilen aralık ayına yetişip yetişmeyeceği de merak konusu.

Son birkaç aydır devam eden makroekonomik olaylardan bazı sonuçlar elde edildi. BTC’nin S&P 500 endeksiyle korelasyonu sayesinde BTC fiyatında kayıplar yaşandı. Bitcoin’in hisse senedi piyasaları takip edilirken, kripto sektörünün ayı piyasasından ne zaman sıyrılacağı gözlemlenmiş olacak. 2022 Eylül döneminde kripto para uzmanları, Bitcoin’in korelasyonu devam ettirmesi durumunda Yüzde 20 değer kaybı yaşayacağını düşünüyor.

İşlerin Ne Zaman İyiye Gideceğini Tahmin Etmek Zor!

Mevcut durumda kripto piyasasının 2023 yılına nasıl gireceği, BTC, ETH ve SHIB kışının ne zaman son bulacağı kritik bir öneme sahip. Arca CEO’su Steinberg konuyla alakalı açıklamalarında mevcut durumun dibi gördüğünü ifade ederek iyimser bir yaklaşım sergiliyor. Fakat mevcut verilere göre işlerin ne zaman iyiye gideceğini söylemenin de son derece güç olduğundan bahsediyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir