Bitcoin Ajandası

BTC, ETH ve SOL Fiyat Analizi
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. BTC, ETH ve SOL Fiyat Analizi: Haftaya Nasıl Başladılar?

BTC, ETH ve SOL Fiyat Analizi: Haftaya Nasıl Başladılar?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

CoinGecko verilerine göre son 24 saat içerisinde kripto para piyasası total değeri yüzde 0,2 oranında artış kaydetti. Böylelikle 982 milyar dolara ulaşmış oldu. Diğer yandan kripto piyasasındaki son durum, BTC, ETH ve SOL fiyat analiziyse merak konusu oldu.

Peki, Bitcoin, Ethereum ve Solana haftaya nasıl başladı? İşte piyasaların en önemli kripto varlıklarının fiyat analizleri…

BTC Fiyat Analizi

Elde edilen verilere göre Bitcoin son 24 saat içerisinde değerini korumuş gibi görünüyor. Kripto piyasalarının lider konumundaki varlığı 18-20 bin dolar bandına inişli-çıkışlı bir seyir izlemeye devam ediyor. Bitcoin’in bu fiyat durumu, kripto paralardaki değer kaybının ve sabit fiyat hareketinin devam ettiğine işaret etti. Yazım esnasında Bitcoin fiyatı 19 bin dolar bandında seyrediyor. Herhangi bir yükseliş durumunda Bitcoin’in 20 bin dolar seviyesine tutunması bekleniyor.

SOL Fiyat Analizi

SOL Fiyat Analizi
SOL Fiyat Analizi

Haftanın ilk günüde merak edilen konulardan bir diğeri de SOL fiyat analizi oldu. Elde edilen verilere göre piyasanın en sevilen 9’uncu kripto para birimi yeni haftaya yüzde 0,4’lük bir değer artışıyla giriş yaptı. Bulunduğu konum itibariyle destek ve direnç seviyesi arasında seyreden SOL için en yakın direnç seviyesinin 34 dolar, destek seviyesininse 30 dolar bandı olduğundan bahsedebilmek mümkündür.

SOL fiyatı yazım esnasında 32,89 dolar seviyesinden işlem görüyor.

ETH Fiyat Analizi

SOL fiyat analizinden sonra ETH analizinden de bahsetmek gerekirse, Ethereum ciddi bir momentum kaybetmiş gibi görünüyor. Bu açıdan ETH grafiğini incelediğimizde fiyatın son 24 saatte 0,1’lik değer artışı kaydettiğini görüyoruz.

Ethereum için son fiyat hareketinin 1.400 dolar seviyesine tutunmak olduğunu söyleyebilmek mümkün olurken, yazım esnasında ETH 1,314 dolar olduğunu da belirtebiliriz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir