Bitcoin Ajandası

BTC Fiyat Düşüşü Devam Ediyor: Önemli Destek Seviyesinden de Düştü!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. BTC Fiyat Düşüşü Devam Ediyor: Önemli Destek Seviyesinden de Düştü!

BTC Fiyat Düşüşü Devam Ediyor: Önemli Destek Seviyesinden de Düştü!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
4 0

Geçtiğimiz günlerde sert bir düşüş dalgası başlatan en büyük kripto para birimi, başlattığı bu dalgayı sürdürüyor. Piyasalarda olumsuz şartlar devam ederken yaşanan BTC fiyat düşüşü dikkatleri üzerine topladı. Elde edilen son verilere göre Bitcoin fiyatı kritik bir destek seviyesi olarak değerlendirilen 20 bin doların altına geriledi.

Psikolojik açıdan önem teşkil eden 20 bin dolar seviyesinin altına inen Bitcoin ayrıca bir ilk yaşadı. Piyasaya sürüldüğü tarihten itibaren ilk kez halving döngüsünün en yüksek seviyesinin altında seyretti.

Satış Baskısı BTC Fiyat Düşüşüne Yol Açtı

Satış Baskısı BTC Fiyat Düşüşüne Yol Açtı
Satış Baskısı BTC Fiyat Düşüşüne Yol Açtı

Makroekonomik kaygılar, enerji krizi, hala sürdürülen Rusya-Ukrayna gerginliği, kripto şirketlerinin büyük tasfiyeleriyle alakalı korkular ya da teknik izlenim gibi pek çok farklı faktör sektörde baskı yaratmaya devam ediyor. UST ve LUNA’nın çöküşünün ardından derinleşen bu aşağı yönlü seyir, stabilcoinlere yönelik korkularla devam etti. Ayrıca Celsius’ta yaşanan kriz ve 3AC’nin tasfiyelerine yönelik korkular ve hala tazeliğini koruyan enflasyon verileriyle beraber söz konusu düşüş hız kazandı. Cuma günü açıklanan ABD enflasyon verileri, yüzde 8,6’yla beklentinin üzerinde gerçekleşti.

Son 24 saat içerisinde yüzde 9’un üzerinde değer kaybeden Bitcoin, haberin yazıldığı esnada 19 bin 99 dolardan işlem görüyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir