Bitcoin Ajandası

BTC Fiyatı 30 Bin Dolar Seviyesini Zorluyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. BTC Fiyatı 30 Bin Dolar Seviyesini Zorluyor!

BTC Fiyatı 30 Bin Dolar Seviyesini Zorluyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
11 0

BTC fiyatı son günlerde sergilediği performansla dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Yeniden 28 bin dolar seviyesini aşan BTC, 30 bin dolar seviyesine ulaşma konusunda kararlı görünüyor. Yaşanan bu hareketlilikse piyasalarda merak uyandırıyor.

Çalkantılı haberlerle gündeme gelmeye devam eden kripto para piyasalarında henüz net bir yön belirlenmiş değil. Küresel finans piyasalarında ortaya çıkan haberlerin Bitcoin fiyatını etkileyeceği düşünülüyor. Geçtiğimiz günlerde ABD enflasyon verilerinin açıklanmasından yönünü yukarıya çeviren BTC, bir sonraki direnç seviyesini kırabilmek adına bu türden bir senaryo bekliyor olabilir. Geçtiğimiz dönemlerde piyasa etkili bir direnç seviyesi olarak çalışan 28 bin 440 dolar seviyesi, Bitcoin açısından direnç olarak yeniden aktif hale geldi.

BTC Fiyat Analizi

BTC Fiyat Analizi
BTC Fiyat Analizi

45 dakikalık BTC grafiği göz önünde bulundurulduğunda yükselen trend yapısının zeminin hazırlandığı gözlemleniyor. Ortalama 26 bin 800 dolardan itibaren kendisi için yükseliş trendi yakalayan BTC, FUD haberler çıkmadığı takdirde bu trend üzerinde işlem görmeye devam edebilir. Geride bıraktığımız süreçlerde iştahlı alıcıların olduğu 28 bin 440 dolar seviyesi, halihazırda BTC’nin önünde bariyer pozisyonunda.

Yükseliş trendinin devam ettiği senaryoyu ele alırsak BTC fiyatının 28 bin 440 dolar seviyesini kalıcı bir şekilde aşarak 29 bin 850 dolara doğru yönelmesi olası görünüyor. Sadece kripto açısından değil, global ekonomi piyasalarından gelebilecek olan kötü haberler de Bitcoin için farklı bir yol çizebilir. Yükseliş trendinin bozulması halindeyse ilk olarak 27 bin 780 dolar, sonrasındaysa 26 bin 856 dolar seviyeleri beklenebilir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir