Bitcoin Ajandası

Borç Limiti Mecliste Onaylandı, BTC Fiyatı Gerileme Gösterdi!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Borç Limiti Mecliste Onaylandı, BTC Fiyatı Gerileme Gösterdi!

Borç Limiti Mecliste Onaylandı, BTC Fiyatı Gerileme Gösterdi!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

ABD Temsilciler Meclisi, temerrüde düşmeden önce yeni borç limitini artıracak olan yasa tasarısını onayladı. Bu gelişmeyle beraber BTC fiyatı yüzde 2,60 oranında değer kaybı yaşadı.

BTC Fiyatı Düşüş Gösterdi

BTC Fiyatı Düşüş Gösterdi
BTC Fiyatı Düşüş Gösterdi

Temsilciler Meclisi, dün (31 Mayıs Çarşamba) akşam saatlerinde borç tavan limitini yükseltecek olan yasa tasarısını onaylayarak ABD’nin temerrüde düşmesine birkaç gün kala kritik bir yasama organının önüne geçmiş oldu. Meclis’teki nihai oylama sayısı 314’e 117 olarak gerçekleşti. Bununla beraber 149 Cumhuriyetçi ve 165 Demokrat da tasarıyı destekledi. Tüm bunların sonucunda kripto para sektörü olumsuz yönde etkilenirken, Bitcoin yüzde 2,60 değer kaybı yaşadı. 27 bin 300 dolardan işlem gören varlık 26 bin 600 dolara kadar geriledi ve bu durum yatırımcılarda panik havasına yol açtı.

Kevin McCarthy Önemli Açıklamalarda Bulundu

Yasa tasarısının kabul edilmesinden sonra adeta zafer kutlaması yapan Kevin McCarthy, Temsilciler Meclisi Cumhuriyetçi Konferansı’ndaki bölünmelerle alakalı kaygıları küçümsedi. Bununla beraber McCarthy, ABD Başkanı Joe Biden ile gerçekleştirdiği görüşmelerde elde ettiği politika tavizlerinin de kutlamasını yaptı.

Konuyla alakalı açıklamalarında McCarthy, meclis başkanlığı için oy kullanmadan önce bugünü düşündüğünü, çünkü borç tavanının geleceğini bildiğini belirtti. Başka bir kongrenin yapamadığını yapmak istediğini söyleyen ünlü isim, oylama sonrasında basın mensuplarına tarih yazdıklarını söyledi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir