Bitcoin Ajandası

Bitcoin 14’üncü Yaşını Kutluyor: BTC Fiyatı Hareketlenmeye Başladı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin 14’üncü Yaşını Kutluyor: BTC Fiyatı Hareketlenmeye Başladı!

Bitcoin 14’üncü Yaşını Kutluyor: BTC Fiyatı Hareketlenmeye Başladı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Küresel ekonomiye damgasını vuran Bitcoin, 3 Ocak 2009 tarihinde piyasaya sürülmesinin ardından bugün 14’üncü yaşını kutluyor. Üstelik BTC fiyatı bugün itibariyle hareketlilik göstermeye başladı.

Satoshi Nakatomi tarafından başlatılan ve yıllar içerisinde küresel bir devrim haline gelen Bitcoin, bugün itibariyle 14 yaşına girdi. Yıllar içerisinde piyasaya sürülen çeşitli projelere de öncülük eden bu lider kripto para birimi, piyasalarda yaşanan bütün zorluklara karşı ayakta kalmayı başardı. Üstelik Bitcoin, ayı ve boğa piyasalarındaki döngüleri arasında milyonlarca yatırımcı tarafından tercih edildi. 2023 yılına da boğa trendi umuduyla başlayan kripto piyasalarında, BTC fiyatı hareketlilik göstermeye başladı.

Bitcoin Küresel Ekonomiye Damgasını Vurdu

Bitcoin Küresel Ekonomiye Damgasını Vurdu
Bitcoin Küresel Ekonomiye Damgasını Vurdu

 Merkezi olmayan ödeme aracı olarak geliştirilen Bitcoin, ilk etapta yalnızca illegal ticaretin bir parçası olarak görülürken, zamanla küresel yatırım aracına dönüştü. Birçok ülkenin Bitcoin’i kabullenmesi ve benimsenmesi sonrasında küresel ödeme aracı olmasına yönelik umutları da körükledi.

Diğer yandan Bitcoin’in oluşturduğu ekonomi devrimi de piyasalarda dikkatleri üzerine topladı. İlerleyen dönemlerdeyse bu varlığın nerede ve nasıl kullanılacağı merak konusu oldu.

BTC Fiyatı Doğum Gününde Harekete Geçti!

Uzun zamandır sabit fiyat aralığında seyreden Bitcoin, son zamanlarda küçük çaplı da olsa yukarı yönlü hareket gerçekleştirdi. Bitcoin’in bu hareketliliği diğer altcoinleri de etkiledi.

Yazım esnasında BTC fiyatı 16 bin 742 dolar seviyesinden işlem görüyor. 14’üncü yaşını kutlayan varlık, 17 bin dolarlık direnç seviyesini kırması halinde güçlü direnç seviyesine temas edebilir. Fakat bu seviyede tutunamadığında yeniden olduğu seviyeye düşüş gösterebilir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir