Bitcoin Ajandası

Matrixport Açıkladı: BTC Fiyatı Kırılımın Arifesinde!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Matrixport Açıkladı: BTC Fiyatı Kırılımın Arifesinde!

Matrixport Açıkladı: BTC Fiyatı Kırılımın Arifesinde!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

ABD’nin düzenleyici kurumlarının kripto para piyasalarına karşı oluşturduğu baskı, ABD hükümeti ve kripto para borsası Mt. Gox ile bağlantılı Bitcoin cüzdanlarına yönelik doğru olmadığı oraya çıkan iddialar nedeniyle BTC fiyatı bir aydan fazla süredir belli bir fiyat rutinine sıkışmış gibi görünüyor. Lider kripto para birimi, 28 bin dolar bandındaki dar bir aralıkta işlem görüyor.

Milyarder kripto girişimcisi Jihan Wu’nun şirketi Matrixport, Bitcoin’in mevcut durumunu incelemeye alıp analiz etti. Sonucundaysa varlığın 36 bin dolara kadar yükselme potansiyeli olduğundan bahsetti.

BTC Fiyatında Önemli Bir Yükseliş Yaşandı

BTC Fiyatında Önemli Bir Yükseliş Yaşandı
BTC Fiyatında Önemli Bir Yükseliş Yaşandı

Kripto şirketi tarafından yapılan analize göre, yükseliş yönünde bir kırılmanın eşiğinde olan daralan bir üçgende işlem görüyor. Teknik açıdan bu durumun üçgenin başlandığı aralığa eşit olarak yani kaba bir tabirle 6 bin 100 puan civarında yükselişe işaret ediyor olabilir. Bu sayede 35 bin ila 36 bin dolar arasında bir hedef belirlediği tahmin ediliyor. Bu, mevcut değerden neredeyse yüzde 20’lik bir yükseliş anlamına gelmektedir.

Bu Şartlarda Düşüş Eğilimi Zor

Diğer yandan şirket tarafından yapılan analizlere göre Bitcoin’deki son yükseliş, hisse senetlerinin geri alım yoluyla desteklenmesi, FED’in halihazırdaki duruşunu sürdürme yönündeki belirgin kararı, cesaretlendirici Bitcoin işlem verileri ve meme token’lerin yönlendirdiği daha iyimser bir görünüme doğru duyarlılıktaki değişim dikkate alındığında, yeniden bir düşüş trendinin başlaması zor gibi görünüyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir