Bitcoin Ajandası

Boğalara Karşı Ayılar: BTC Fiyatı Nasıl Bir Yön Çizecek?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Boğalara Karşı Ayılar: BTC Fiyatı Nasıl Bir Yön Çizecek?

Boğalara Karşı Ayılar: BTC Fiyatı Nasıl Bir Yön Çizecek?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

BTC fiyatında 30 bin dolar seviyesi için mücadele devam ediyor. Boğalarla ayıların karşı karşıya geldiği bu süreçte Bitcoin’in nasıl bir yön çizeceği birçok yatırımcının araştırdığı konulara arasında yer alıyor.

2022 Haziran döneminden bu yana ilk defa 30 bin dolar seviyesinin üzerine çıkan lider kripto para biriminde boğalarla ayıların savaşı her geçen gün biraz daha kızışıyor. 11 Nisan günü gece saatlerinde 30 bin dolar seviyesini aşan BTC, o saatlerden sonra 30 bin 500 ila 29 bin 900 dolar bandında seyrediyor. Boğa vs. Ayı savaşında kazanan tarafın belirlenmesi için net olarak fiyat hareketlerinin izlenmesi gerekiyor. Bu süreçte takip edilmesi gereken başka bir kriterse kripto endüstrisinde önemli yere sahip olan haber akışıdır. Bitcoin’in bundan sonraki fiyat hareketinde önemli ölçüde rol oynayacağından bahsedebilmek mümkündür.

BTC Fiyatı Grafik Analizi

BTC Fiyatı Grafik Analizi
BTC Fiyatı Grafik Analizi

11 Nisan gece saatlerinde 30 bin dolar bandını aşmayı başaran lider kripto para birimi, anlık olarak 30 bin 425 dolar seviyesine ulaştı. Bu seviyeden aldığı tepkiyle birlikte 29 bin 900 dolar seviyesine kadar gevşeme gösteren BTC, kısa süre içerisinde bu aralıklarda fiyat hareketi oluşturdu. Şimdilerdeyse destek ve direnç seviyelerine yakın temaslarını sürdürüyor.

BTC fiyatının daha üst seviyeleri hedefleyebilmesi konusunda ilk olarak 30 bin 500 dolar seviyesinin üzerinde kalıcılık elde etmesi önemli bir kriter. Bu seviyeden alacağı tepkiye göre 31 bin dolar ve 32 bin 400 dolar seviyelerinin beklenmesi mümkün. Ayıların güç kazanması durumundaysa sırasıyla 29 bin 400, 28 bin 750 ve 28 bin 250 dolar seviyelerinden destek görmesi ihtimaller dahilinde olacak.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir