Bitcoin Ajandası

BTC Fiyatı O Aralıkta Sıkıştı: Bir Sonraki Durağı Neresi?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. BTC Fiyatı O Aralıkta Sıkıştı: Bir Sonraki Durağı Neresi?

BTC Fiyatı O Aralıkta Sıkıştı: Bir Sonraki Durağı Neresi?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
9 0

Son 2 haftadır yüzde 3,5 fiyat aralığında seyreden BTC fiyatı, henüz akümülasyon evresini bitirmiş değil. Lider kripto para biriminin sıradaki durağıysa merak konusu.

21 Haziran’dan itibaren kısa bir fiyat aralığında seyreden Bitcoin, 30 bin dolar seviyesini korumaya ve 31 bin 400 dolar seviyesini direnç olarak göstermeye devam ediyor. Kritik bir bölgede akümüle olan varlık, bakıldığında bir süredir pozitif. Haberlerin etkisiyle yükseliş yönünde bir fiyat hareketi sergiledi. Pozitif haber akışlarının kısmen duraksaması, Bitcoin’e fiyat stabilitesi getirmiş oldu. Mevcut piyasalarda Bitcoin grafiğinin ne durumda olduğu ve hangi fiyat aralıklarının gözlemleneceği soru işareti haline geldi.

BTC Fiyatında Beklenen Seviyeler Neler?

BTC Fiyatında Beklenen Seviyeler Neler?
BTC Fiyatında Beklenen Seviyeler Neler?

29 bin 946 dolar ila 31 bin dolar arasında seyreden lider kripto para birimi, ender olarak görülen bir aralığı göz ardı etse de neredeyse 10 gündür aynı aralıkta sıkışmış durumda. Coinmarketcap verilerine göre haberin yazıldığı esnada 30 bin 646 dolar seviyesinden işlem gören Bitcoin, 31 bin doların üzerinde kalıcılık sağladığında 31 bin 434 ve 32 bin 408 dolar seviyelerini zorlayabilir. Bununla beraber olası bir yükseliş trendi senaryosunda temel analiz kısmı, teknik analize kıyasla daha kritik olabilir. 32 bin 408 dolar sevisine doğru yola çıkabilmesi için önemli ve pozitif haberlere ihtiyaç duyabilir.

Piyasanın tersine dönmesi ve fud haberlerin çıkması durumunda BTC fiyatı destek bölgesine geri çekilebilir. Bitcoin’de alıcıların ön plana çıkabileceği seviyeler sırasıyla 29 bin 946, 29 bin 250, 28 bin 158, 27 bin 445, 27 bin 040 ve 26 bin 233 dolardır. 26 bin 233 doların tutunamaması durumunda 25 bin 250 dolara kadar gerileme göstermesi söz konusu olabilir. Bu seviyenin altında herhangi bir fiyatlanma halindeyse ayı sinyallerinin güçlenmesi kaçınılmaz olacaktır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir