Bitcoin Ajandası

Analistlerden Kritik Açıklama! BTC Fiyatında Bu Seviyeleri Not Edin!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Analistlerden Kritik Açıklama! BTC Fiyatında Bu Seviyeleri Not Edin!

Analistlerden Kritik Açıklama! BTC Fiyatında Bu Seviyeleri Not Edin!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
40 0

Dünkü grafiklerde 45 bin dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başaran BTC fiyatının yeni beklentilerini açıklayan analistler, 56 bin dolara gönderme yapılabileceğini düşünüyor. İşte Bitcoin hareketliliğinde beklenen seviyeler…

Geleneksel pazarlara kıyasla Bitcoin’in çok daha iyi bir performans sergilediğini görebiliyoruz. Haberin yazıldığı esnada Bitcoin fiyatı 43 bin 539 dolar seviyesinden işlem görüyor.

  • Bitcoin, çarşamba günü 45 bin dolar seviyesinin üzerinde işlem gördü.
  • Uzmanlara göre yükseliş trendi yakalayan fiyat hareketi potansiyel düşüş trendi tersine çevrilmiş durumda.
  •  Bitcoin’in 48 bin 250 dolar bandına dokunması, 56 bin dolar seviyesine gönderme yapabilir.

BTC fiyatı, son 3 gün içerisinde yüzde 20’nin üzerinde değer kazanmasının ardından yeniden kripto para gündeminde oturdu. Yukarı yönlü daha çok baskı, Bitcoin fiyatında yeni bir yükseliş trendinin öncüsü olabilir. Bitcoin’inde yaşanan gelişmelere yönelik detaylar haberimizin devamında…

BTC Fiyatı Yeniden Yükseliş Trendinde Eğilimiyle Dikkat Çekiyor!

BTC Fiyatı Yeniden Yükseliş Trendinde Eğilimiyle Dikkat Çekiyor!
BTC Fiyatı Yeniden Yükseliş Trendinde Eğilimiyle Dikkat Çekiyor!

Yeni bir yükseliş trendi sinyalleri veren Bitcoin, yatırımcının ve tüm kripto para piyasalarının dikkatini çekiyor. Yukarı yönlü bir eğilim göstermeye başlayan Bitcoin fiyatı, arkasındaki satın alma baskısıyla yükseldikçe yükseliyor. Üç gündür gösterdiği başarılı performansının ardından 45 bin 350 dolar seviyesine kadar ulaştı. Küresel piyasalarda titrek bir zemin izlenimi ortaya çıkarken, Bitcoin fiyatı grafikte yeşil rengi bol kullanacak gibi görünüyor.

Parabolik SAR’a göre Bitcoin, Kasım 2021 döneminde tuzağa düştüğü düşüş trendini şimdilerde kırmış gibi görünüyor. Haftalık grafiği incelediğimizde geri dönüş ve durma seviyeleri, pozitif bir gelişme olarak değerlendirilen BTC fiyatının altına düştü. Görülen son gerileme, düşüş trendini yükselişe çevirdiğine işaret ediyor. Tarihsel bazda parabolik SAR ise BTC fiyatının belirlenmesine son derece etkili bir faktör oldu. Durma ve tersine döndürme mekanizmasının haftalık çizelgede aşağı yönlüden yukarı yönlü seyre geçtiği son dört BTC fiyatı sırasıyla; yüzde 73, yüzde 644, yüzde 43 ve yüzde 250 oranında artış gösterdi. 

Uzmanlara Göre O Seviyeyi Aşmak BTC Fiyatını 56 Bin Dolar’a İtebilir!

Genel olarak veriler boğaların lehine olarak gözlemlense de IOMAP, Bitcoin’in ilerleyen süreçlerde sert bir dirençle karşılanmaya devam edeceğini gösteriyor. Verilere göre neredeyse 3,4 milyon adres, 47 ila 49 bin 500 dolar arasındayken 1.71 milyonun üzerinde BTC satın aldı. Bu arz durumunun ne denli önemli olduğu dikkate alındığında, traderlerin iyimser görünümü kabul edebilmesi açısından bu seviyelerin üzerinde etkili bir kapanışın gerçekleşmesi beklenebilir.

Uzmanlara göre BTC fiyatında 48 bin 250 dolar bandını aşmak, 56 bin dolar seviyesini zorlamaya olanak sağlayacaktır. Bu yukarı yönlü seyir tezinin gerçekleşebilmesi için Bitcoin’in 38 bin 300 dolar bandının üzerinde işlem görmesi gerekir. Yine uzmanlara göre BTC fiyatının bu destek seviyesinde tutunamaması durumunda, lider kripto para biriminin 30 bin dolar seviyesine kadar gerilemesi de söz konusu olabilir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir