Bitcoin Ajandası

BTC Fiyatında Hareketli Saatler Başladı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. BTC Fiyatında Hareketli Saatler Başladı!

BTC Fiyatında Hareketli Saatler Başladı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

ABD ve MtGox’un Bitcoin satışı gerçekleştirdiğine yönelik ortaya atılan iddialar kripto para yatırımcıları arasında panik havası yarattı. Bu süreçte BTC fiyatındaysa yüzde 10’a yakın hareketliliğe rastlandı.

Dün akşam saatlerinde kripto piyasalarını büyük ölçüde etkileyen bir haber ortaya atıldı. Artham Alert önemli bir açıklamada bulunaral ABD ve MtGox’un Bitcoin satışı gerçekleştirdiğini iddia etti. Kısa bir zaman diliminde kayda değer bir yükseliş gerçekleştiren Bitcoin, ortaya atılan bu iddiaların ardından yüzde 9,48 oranında değer kaybı yaşadı.

Kripto para yatırımcılarının paniklemesine yol açan bu olayın gerçek olmadığı kısa bir süre sonra ortaya çıktı. ABD ve MtGox’un gözlemlenen cüzdan adreslerinde bu yönde bir veriye rastlanmadı. İddiaların asılsız olduğunun ortaya çıkmasına kadar geçen sürede yatırımcılar arasında ciddi bir panik havası oluşmuştu. Şimdilerde yeniden doğrulmaya çalışan Bitcoin’in yeniden yükseliş ivmesi yakalayıp yakalamayacağıysa merak konusu oldu.

BTC Fiyatı Analizi

BTC Fiyatı Analizi
BTC Fiyatı Analizi

30 bin 50 dolara kadar yükselen BTC, ortaya atılan iddialar sonrası 27 bin 200 dolara kadar gerileme göstererek ciddi bir değer kaybı yaşamıştı. 27 bin 200 dolardan destek bulan lider kripto para birimi, yeniden 29 bin dolar seviyesini gördü. Dalgalanmaların en üst düzeyde olduğu saatlerde BTC fiyatı hızlı bir değişim göstermeye devam ediyor. Güncel olarak 29 bin doların üstünde seyreden Bitcoin’in yükseliş ivmesini sürdürebilmesi için ilk olarak 29 bin 181, ikinci olarak 29 bin 981 ve son olarak 30 bin 425 dolar seviyelerini aşması gerekiyor. Panik havasının yeniden oluşması içinse 28 bin 11, 27 bin 600 ve 26 bin 637 dolar seviyelerine kadar gerilemesi gerekiyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir