Bitcoin Ajandası

Bitcoin Düşüş Trendine Dönüş Yaptı: BTC Fiyatında Son Durum Ne?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bitcoin Düşüş Trendine Dönüş Yaptı: BTC Fiyatında Son Durum Ne?

Bitcoin Düşüş Trendine Dönüş Yaptı: BTC Fiyatında Son Durum Ne?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Yaklaşık olarak 2 haftadır düşüş trendi gösteren Bitcoin, bu trendi kırıp 27 bin 500 dolarlık destek seviyesini test etmişti. Yeniden düşüş trendi başlatan BTC fiyatında tehlike çanları çalmaya başladı.

Neredeyse 14 gündür değer kaybı gösteren lider kripto para birimi, dün sabah saatlerinde 27 bin 500 dolar seviyesini test etmişti. Ancak bu sabah itibariyle yoğun satış baskısına maruz kalan Bitcoin, fiyatını anlık olarak 26 bin 500 dolara çekti. Güncel olarak 26 in 730 dolar bandından işlem gören varlık, yeniden düşüş trendi oluşturdu. Bu durum, Bitcoin için satış sinyallerinin artabileceğini gösteriyor.

BTC Fiyatı ve Grafik Analizi

BTC Fiyatı ve Grafik Analizi
BTC Fiyatı ve Grafik Analizi

28 bin 200 dolar seviyesinden itibaren düşüş trendi içerisinde fiyat hareketleri sergileyen BTC, sonunda bu trendi kırarak yüzde 2’nin üzerinde değer kazandı. Neredeyse 2 haftadır değer kaybı yaşayan varlığın bu fiyat hareketi, biraz da olsa güvenli bir ortam hazırladı. Düşüş trendinin kırılmasıyla beraber 26 bin 900 dolar seviyesinden direkt olarak 27 bin 500 dolar seviyesini test eden Bitcoin, sabah kaybettiği değerle beraber yeniden düşüş trendi içerisine girdi.

Bitcoin tarafındaki yükselişin devam edebilmesi için düşüş trendi üzerindeki kalıcılık en önemli kriter. Grafiğe göre yükseliş için direnç seviyeleri sırasıyla 28 bin 200, 28 bin 775 ve 29 bin 250 dolardır. Düşüş trendinin içerisine dahil olması halindeyse satış baskısı daha fazla artacaktır. Bu durumda BTC fiyatındaki destek seviyelerinin test edilme ihtimali artacaktır. BTC için destek seviyeleri sırasıyla 25 bin 875 ve 25 bin 250 dolardır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir