Bitcoin Ajandası

BTC Madencisi O Şirket, 2.5 Milyon Dolar Topladı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. BTC Madencisi O Şirket, 2.5 Milyon Dolar Topladı!

BTC Madencisi O Şirket, 2.5 Milyon Dolar Topladı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

BTC madencisi şirket 360 Mining, katılım sağladığı bir fon turunda yaklaşık 2,5 milyon dolarlık yatırım topladı.

Kripto madenciliği 2021 yılına nazaran daha az getiri sağlasa da madencilik şirketlerinin sayısı her geçen gün artış gösteriyor. Kripto endüstrisinin her geçen gün daha fazla benimsenmesi ve kullanımı, birçok kurumsal şirketin madencilik alanına yönlenmesine neden oluyor. Bu alandaki sektörün öncüsü olan Bitcoin madenciliği, milyonlarca dolarlık fon topluyor.

Bitcoin madencilik şirketi Compute North, gerçekleştirdiği Bölüm 11 iflas başvurusuyla sektörde sarsıcı bir etki yaratmıştı. Fakat bu iflas, madenciliğe yönelen şirketleri etkilemedi. Kripto ayı piyasasını fırsat olarak değerlendiren madenciler, çalışmalardan elde edilen Bitcoin’leri depolamaya başladı. Son olarak BTC madencisi şirket 360 Mining, iş geliştirmek için fonlama turuna katılım sağladı.

BTC Madencisi 360 Mining, İş Gücünü Geliştirecek

BTC Madencisi 360 Mining, İş Gücünü Geliştirecek
BTC Madencisi 360 Mining, İş Gücünü Geliştirecek

Bitcoin madencilik şirketi, Luxor ve BT Growth Capital katılım sağladığı bir yatırım fonu turunu kapattı. Bu turda 360 Mining için 2.25 milyon dolar yatırım yapıldı.

Elde edilen bilgilere göre şirket bu fonları doğal gaz üretimi ve madencilik kapasitesini artırabilmek üzere kullanacak. Şirket, 2021 yılında katıldığı fon turunda da 6 milyon dolarlık fon elde etmişti. Üstelik 360 Mining, sektörün en büyük madencilik şirketinin iflasının ardından üretimini artırma kararı aldı.

Şirketin üst düzey yöneticisi Chris Alfano konuyla alakalı açıklamada bulunarak, yeni fonlar sayesinde gaz üretiminin neredeyse 8 kat artırılacağını söyledi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir