Bitcoin Ajandası

BTC Yatırımcıları Tarihin En Büyük Mağduriyetini Yaşadı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. BTC Yatırımcıları Tarihin En Büyük Mağduriyetini Yaşadı!

BTC Yatırımcıları Tarihin En Büyük Mağduriyetini Yaşadı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
6 0

Çarşamba günü açıklanan FED kararının ardından yatay bir seyirle 22 bin dolar seviyesinde tutunmayı başaramayan Bitcoin değer kaybetmeye devam ediyor. Glassnode tarafından yayınlanan raporda yaşanan bu düşüşün BTC yatırımcıları açısından tarihin en büyük zararı olduğu ifade edildi.

BTC Yatırımcıları Dolar Bazında Büyük Zarar Etti

BTC Yatırımcıları Dolar Bazında Büyük Zarar Etti
BTC Yatırımcıları Dolar Bazında Büyük Zarar Etti

Konuyla alakalı olarak yayınlamış olduğu yeni raporunda BTC yatırımcılarının geçtiğimiz hafta dolar bazında ciddi bir zarara uğradığını dile getiren Glassnode, bu durumun Bitcoin tarihinde en büyük zarar olduğunu doğruladı. Söz konusu zararın 4 milyon 200 binin üzerinde olduğu da ifade edildi.

Raporda yer alan verilere göre zincir üstünde harcanan BTC’ler göz önünde bulundurulduğunda net kaybın 4.23 milyonun üzerinde olduğu görülüyor. Gerçekleştirilen bu BTC satışları geçtiğimiz yılın tüm satışlarının üzerinde olurken, Mart 2020 döneminde yaşanan çöküşün de 3 katından fazla olduğu ifade ediliyor.

Glassnode raporunda kısa vadeli yatırımcıların BTC piyasa değerinin yüz de 0.01’i kadar zarar ettiğini belirtti. Bu gibi zararlar önemli görülse de kısa vadeli yatırımcıların bu zararı son 5 yılın satışı kadar büyük değil. Bunun dışında uzun vadeli yatırımcılar da ciddi bir zarara uğrarken, 2021-2022 döngüsündeki ilk teslim oluş olduğu ifade edildi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir