Bitcoin Ajandası

Uzmanlardan Dikkat Çeken Açıklama: BTC Yükselişi Bekleniyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Uzmanlardan Dikkat Çeken Açıklama: BTC Yükselişi Bekleniyor!

Uzmanlardan Dikkat Çeken Açıklama: BTC Yükselişi Bekleniyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Dün açıklanan verilere göre ABD tüketici fiyat endeksi bir önceki yıla kıyasla beklenin altında gerçekleşti. Bu durum Bitcoin fiyatını olumlu yönde etkilerken, son 24 saat içerisinde gerçekleşen BTC yükselişi de yüzde 8.5 ile 1500 dolar olarak gözlemlendi. Analistlerse rakamların beklenenin altında açıklanmasının FED’in hareketlerine olumlu olarak yansıyacağını düşünüyor.

Oanda’nın kıdemli analisti Edward Moya, konuyla alakalı olarak değerlendirmelerini açıkladı. Ünlü analist açıklamalarında, rakamların bu seviyede seyretmesi durumunda FED’in agresif tavırlar sergilemesine gerek olmayacağını dile getirdi.

BTC Yükselişi Kısa Vadede 35 Bin Doları Görebilir

BTC Yükselişi Kısa Vadede 35 Bin Doları Görebilir
BTC Yükselişi Kısa Vadede 35 Bin Doları Görebilir

Açıklamalarında kripto piyasası hakkındaki değerlendirmelerinden de bahseden Edward Moya, yazın geri kalan süreci için dalgalı bir piyasa beklediğini belirtti. Özellikle de BTC yükselişinin söz konusu olması halinde Bitcoin’in nereye varabileceğini kimsenin tahmin edemeyeceğini söyledi. Enflasyon verilerinin bu şekilde devam etmesi durumundaysa kısa vadede sıçrayışın 35 bin doları bulabileceğini de belirtti.

Kısa vadeden kastının 2022 sonuna kadar olan süreç olduğunu belirten ünlü analist, bu açıdan FED açıklamalarının büyük öneme sahip olduğunu, verilerden memnun olduklarını ifade eden daha fazla açıklamaya ihtiyaç duyulduğunu da ekledi.

FED’in Eylül Toplantısı Çok Önemli

Starkiller Capital’in CIO’su Leigh Drogen ise konuya ilişkin açıklamalarında FED’in Eylül ayı toplantısının önemine vurgu yaptı. Bitcoin’in bulunduğu bölgeden yukarı çıkması durumunda ilk hedefin 28 bin dolar olduğunu, ikinci hedefininse 32 bin dolar olduğunu dile getirdi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir