Bitcoin Ajandası

BtcTurk de Depremzedelere 6 Milyon TL Bağış Yaptı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. BtcTurk de Depremzedelere 6 Milyon TL Bağış Yaptı!

BtcTurk de Depremzedelere 6 Milyon TL Bağış Yaptı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
9 0

BtcTurk, konuyla alakalı olarak destek biriminden bir bilgilendirmede bulundu. Söz konusu bilgilendirmede yetkililer, Türkiye’de yaşanan deprem sonrasında afetzedeler için 6 milyon TL değerinde yardım yapıldığını ifade etti.

BtcTurk Afetzedeler için 6 Milyonluk Yardım Yaptı

BtcTurk Afetzedeler için 6 Milyonluk Yardım Yaptı
BtcTurk Afetzedeler için 6 Milyonluk Yardım Yaptı

Kripto para borsası BtcTurk’ten henüz resmi bir açıklamada yapılmazken, destek birimi konuya yönelik olarak bilgilendirmede bulundu. Elde edilen bilgilere şirketin destek birimi, afetzedeler ve deprem bölgesi için 6 milyon TL’lik yardım yapıldığını ifade etti.

Kripto para borsaları ve popüler projelerin sahipleri, ülkemizde meydana gelen ve çok ciddi sonuçlar doğuran deprem için seferber oldular. Dünyanın en büyük kripto borsası Binance Türkiye için bir yardım fonu başlatırken, yerli borsa Paribu da depremzedelere bağış yapılabilmesi için kripto para cüzdanı oluşturdu. Diğer yandan Tron kurucu ortağı Justin Sun da depremin meydana geldiği ilk günden bu yana desteklerini sürdürüyor.

BtcTurk Kripto Para Adreslerine Bağış Yağıyor

Yerli kripto para borsası, platform aracılığıyla TL olarak yapılan bağış tutarı 100 milyon TL’yi bulana kadar bağış miktarının büyüklüğü kadar ek katkı sağlayacak.

Bu doğrultuda borsanın geliştirici ekibi, internet sitesine yeni bir bağış eklentisi getirdi. Bu eklenti doğrultusunda BtcTurk’ün kripto cüzdan adreslerine yapılan bağış miktarı kadar borsa tarafından da bağış yapılacak. Bu duruma bir örnek göstermemiz gerekirse; borsanın cüzdan hesabına yapılan 100 bin dolarlık bağış için aynı miktarda bir bağış daha borsa tarafından gerçekleştirilecek.

Borsa tarafından yapılan açıklamaya göre şimdiye kadar gelen yardımların toplamı 16 milyon TL’yi aşmış durumda.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir