Bitcoin Ajandası

Bu 13 Meme ve Metaverse Coin Uçuyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bu 13 Meme ve Metaverse Coin Uçuyor!

Bu 13 Meme ve Metaverse Coin Uçuyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Şu an için piyasada sert bir geri çekilmenin arifesinde 13 meme ve metaverse coin kendini aştı. Toparlanma aşamasındayken, 7 metaverse coin ve 6 meme coin en büyük yükselişleri yaşadı. Detaylara bitcoinajandasi.com olarak bakalım…

Metaverse alanı, 2021’in sonlarına doğru Facebook’un kendini Meta olarak yeniden markalamasıyla ivme kazandı. O zamandan bu yana, metaverse alanına odaklanan projeler ve bu projelerin, varsa, kripto para birimleri ivme kazanıyor. Geçtiğimiz günlerde yaşanan kripto para piyasasındaki düşüş ile birlikte değer kaybı yaşasalar da bugün piyasadaki hafif toparlanma sonucu yükselişler görüldü.

13 Meme ve Metaverse Coin Zirveye Gidiyor!

13 Meme ve Metaverse Coin Zirveye Gidiyor!
13 Meme ve Metaverse Coin Zirveye Gidiyor!

Ekonomik ve politik etkenler göz önüne alındığında, bu yükselişin devam edip etmeyeceği bilinmese de bazı altcoin’lerin fiyat hareketlerine bakalım.

Bugün, kendini yükseliş olarak ilk sırada tutan metaverse coin ChainCade (CHAINCADE) oldu. ChainCade, %30’a yakın bir artış gördü ve CHAINCADE’in ardından DEEPSPACE (DPS) yüzde 21,3’lük yükseliş ile ikinci olarak geldi. Üçüncü sırada ise Ethernity Chain (ERN) yer alırken ERN, %19,5 oranında artış yaşandı ve ERN’i Render Token (RNDR) %16 ile takip gerçekleştirildi. Son olarak Phantasma (SOUL) %14,5, Arcona (ARCONA) %12.3, GameX (GMX) %11.1 artış gösterdi.

Meme Coin’ler de Artış Yaşadı!

Metaverse coin’lerin haricinde ise Shiba Inu, Dogecoin gibi meme coin’lerden esinlenerek oluşturulmuş coin’leri tanımlayarak ilerleyen ve bir kategori olan meme coin’ler arasında da artış gördü. Bugün, en çok yükselişe geçen meme kripto para birimi SmugDoge (SMUG) olurken SMUG’ı Kuma Inu (KUMA) yüzde 20.6 ile takip eden Woofy (WOOFY) %17,3, CorgiCoin (CORGI) yüzde 16, HODL (HODL) yüze 11.4, Floki Inu (FLOKI) ise yüzde 11.1 oranında artış yaşadı. Bu coin’ler bugün yükseliş gerçekleştirmiş olsa da her an düşebileceklerini ve her yatırımcının da yatırımını kendi araştırmaları doğrultusunda yapması gerektiğini gösterdi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir