Bitcoin Ajandası

Bu 2 Altcoin Piyasası Çöküşte Bile Büyüyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bu 2 Altcoin Piyasası Çöküşte Bile Büyüyor!

Bu 2 Altcoin Piyasası Çöküşte Bile Büyüyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
11 0

Blockchain takipçisi olarak ön plana çıkan DappRadar’a göre, 2 yeni kripto sektöründe 2 altcoin piyasası tökezlemesine rağmen pazar içerisinde hızla büyümeye devam ediyor.

Elde edilen yeni rapora göre takas edilmeyen tokenler (NFT’ler) ve blockchain oyunlarının ünlü olması, hemen hemen Asya pazarlarından gelen ilgiden kaynaklanmakta. ENJ, GALA, AUDIO, WAXP ve ILV en popüler NFT coinleri daha ön plana çıkarken, Axie Infinity, The Sanbox, Decentraland, Alien Worlds ve Star Atlas popüler oyun projelerinden daha fazla ön planda duruyor ve dikkat çekiyor.

2 Altcoin Piyasası Çöküşte

2 Altcoin Piyasası Çöküşte
2 Altcoin Piyasası Çöküşte

DappRadar, Çin, Endonezya ve Hindistan gibi ülkeler içerisinde bulunan kullanıcı tabanı açısından patlama yapıldığını ve faaliyetlerin merkez üssü olarak ABD’yi arka planda bıraktığını söylerken DappRadar’a göre:

“Asya pazarı, genel olarak sektördeki ayak izini artırmaya devam ediyor. Blockchain oyunlarına yüksek ilgi ve NFT potansiyeli ile Asya bölgesi şüphesiz yakından izlenecek bir bölge.”

Rapor, iki kripto sektörüne göre dijital pazar içerisinde geri kalanları etkileyen makro faktörlerin de etkilenmediğini ve bunun yerine kendi bağımsız ekosistemleri içerisinde bulundurduğunu da vurguluyor. DappRadar, NFT’lerin ve oyun oynamanın ortaya çıkan kullanım durumlarını ana akım benimsemesi fırsatı ile büyüme göstereceği üzerine tahminlerini öne sürdü.

NFT’lerin Benimsenmesi Hacimleri ve Kullanımı

Raporda konu ile ilgili olarak şunlar yer alıyor:

“Hem NFT’ler hem de blockchain oyunları 2021’de güçlü bir performans sergiledi ve trendin devam edeceği görülüyor. Kripto para birimlerinin fiyatı doğası gereği değişken olsa da, blockchain oyunlarının ve NFT’lerin benimsenmesi, hacimleri ve kullanımı yalnızca sürekli olarak artmıştır. Her iki alanda da vadenin altta yatan tokenlerin fiyatına duyarlılık oluşturup oluşturmayacağını görmek ilginç olacak.”

DeFi’ye bağlı altcoinler hakkında detaylı bilgi almak için https://bitcoinajandasi.com/defiye-bagli-altcoinler-hangileri/ yazımızdan faydalanabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir