Bitcoin Ajandası

Bu 4 Altcoin Bitcoin’in Pazar Payını Yiyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bu 4 Altcoin Bitcoin’in Pazar Payını Yiyor!

Bu 4 Altcoin Bitcoin’in Pazar Payını Yiyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
11 0

BitPay’e göre, Bitcoin’in pazar payını yiyen 4 altcoin Bitcoin’in pazar payını yiyor ve kripto ödeme hacmindeki payının düşmesinde bu coinlerin payı büyük görülüyor.

Dünyada başlıca kripto ödeme işlemcilerinden biri olan BitPay’e BTC dışında bulunan kripto para birimleri arasında alışveriş yapanlar ile daha bilinir bir hale geliyor. 2021’de tüm kripto ödemelerinden ortalama %65’i BTC ile yapıldı. Bu 4 altcoin Bitcoin’in pazar payını yiyor!

4 Altcoin Bitcoin’in Pazar Payını Yiyor!

4 Altcoin Bitcoin’in Pazar Payını Yiyor!
4 Altcoin Bitcoin’in Pazar Payını Yiyor!

Rakamlar arasından bir yıl öncesine kadar hesaplanan oranla %27 düşüş gösteriyor. Bitcoin’in rakibi Ethereum, kral kripto para birimlerinin daha küçülen kripto ödeme payının arkasındaki en büyük sebep olduğu belirlendi. Geçen yıl, ETH yüksek ücretler arasında da boğuşmasına rağmen, tüm BitPay işlemlerinden tam olarak %13’ünden sorumluydu. Diğer bir yandan da meme tokeni Shiba Inu ve Dogecoin, Litecoin ile birlikte en popüler altcoinler arasında seçilerek daha ön planda tutulmaya başlanıldı.

Milyarder Mark Cuban’ın sahibi olan basketbol takımı Dallas Mavericks, geçmiş dönemlerde Mart ayı içerisinde BitPay ile ortaklaşa Dogecoin‘i kabul etmeye başlayarak sinema devi AMC’nin, BitPay’in yardımıyla 2021’in sonlarında kripto ödemelerini etkinleştirmesinin ardından 2022 yılının başlarında iki meme coini kabul etmeye başlaması bekleniyor. Elektronik perakendecisi ise Newegg, geçen yıl müşteriler arasında hem Dogecoin hem de Shiba Inu ile ödeme yapmasına izin vererek Visa tarafından gerçekleştirilmek üzere daha yakın tarihli bir anket ile kripto para kullanımlarından 2022 yılında çarpıcı şekilde yaygınlaşacağını da göstermiş oldu.

Altcoin’ler hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilmek için: https://bitcoinajandasi.com/defiye-bagli-altcoinler-hangileri/

Kripto Oyuncularının Bozmaya Çalıştığı Visa

BitPay, 2021 yılında kripto para piyasasından daha da büyümesini görerek bundan yararlanmak üzere işlem hacminde %60’a yakın bir artış gördü. Yine de bir ay içerisinde gerçekleştirilen ve ortalama 79.000 işlemle bile, Atlanta merkezli şirket, kripto oyuncularından daha da bozmaya çalıştığı Visa gibi ana akımda da devrelerle kıyaslandığında daha sönük kalıyor. Kripto dalgasını devam ettiren yatırımcılar, BitPay’in toplam işlem hacimlerinden yaklaşık üçte birini oluşturarak lüks mallarla beraber 2021 yılında toplu olarak kripto para birimlerine başvurmaya başladı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir