Bitcoin Ajandası

Bu 4 Altcoin Projesi Bitcoin’i Sollayacak!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bu 4 Altcoin Projesi Bitcoin’i Sollayacak!

Bu 4 Altcoin Projesi Bitcoin’i Sollayacak!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
1748 0

Analist Josh Gilbert, 2022 yılında Bitcoin’den daha iyi performans gösterecek altcoinlerden bahsetti. Bu 4 altcoinleri ise şu şekilde sıraladı: MATIC, DOT, LINK ve SOL.

Gilbert’in yorumlarına göre iyi bir potansiyel oluşturan altcoinlerden biri olan Polygon (MATIC). MATIC tarafına büyük ilgi gösterilmesinin arkasında yatan sebep ise oldukça düşük işlem ücretleridir. Yüksek hızı da bir diğer faktör olarak gösterilmiştir. Polygon, 12,2 milyar dolar piyasa değerine sahip en büyük 14. kripto para. MATIC bugünün sabah saatlerinde gördüğü %5 düşüş ile 1.52 dolardan işlem görüyor.

4 Altcoin Bitcoin’i Sollayacak!

4 Altcoin Bitcoin’i Sollayacak!
4 Altcoin Bitcoin’i Sollayacak!

Dünya çapında en hızlı blockcahinlerinden biri olarak konumunda olan ve Ethereum’la rakip olarak nitelenen Solana Gilbert’in listesindeki altcoinler oldu. Solana NFT alanında ayrıca bir ivme kazanarak 2021 yılında etkileyici bir yükseliş gördü. Buna rağmen 2022 yılının en yüksek seviyesinde %57 düşüş yaşayarak sert bir düzelme daha görüldü. Analistin elde ettiği bilgilere göre ise Solana’nın potansiyeli içinde bulunduğumuz yılda sürecek.

34,8 milyar dolar piyasa değeri ile Solana, 7. en büyük kripto para konumunda bulunuyor. CoinMarketCap verilerinden elde edilen bilgilere göre, son 24 saat içinde %9 düşüş gören Solana, geçen haftadan bu yana yüzde 14 artış görümüş oldu.

Analistin listesinde yer alan diğer 4 altcoinden biri Polkadot (DOT) oldu. Altcoin, parachain adı verilen çeşitli birbirine bağlı, uygulamalarla oluşan özel alt zincirleri desteklemek için tasarlanmış farklı bir blockchain ağıdır.  

Bunlara ek olarak ise kripto varlığı, Polkadot ağının Ethereum ve Bitcoin gibi diğer ekosistemlerle etkileşime girmesine izin verme üzere odaklı. Bu noktada köprüleri etkinleştirmeye çalışırken aynı zamanda tokenlerin merkezi bir borsa olmadan takas edilmesine de izin verecektir. Gilbert “Merkeziyetsiz finans daha fazla ivme kazandığı için 2022’de Blockchain’leri birleştirmek çok önemli olacak” diyor.

Ünlü altcoin projelerinden biri olan Chainlink (LINK) analistin listesinde yer alan diğer bir proje kapsamında kripto varlığı Ethereum üzerine kurulu ve bir ERC-20 tokeni olmaktadır. LINK’in sahip olduğu ekosistem, karmaşık akıllı sözleşmeler ve harici veriler, ödeme yöntemleri ve olaylar arasındaki güvenli etkileşimini destekler. Analiste göre, Chainlink iyi bir potansiyele sahip, çünkü LINK, DeFi aracılığıyla geleneksel finansta devrim yapmak istiyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir