Bitcoin Ajandası

Bu Altcoin Hacklendi! Fiyatı Sert Düştü!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bu Altcoin Hacklendi! Fiyatı Sert Düştü!

Bu Altcoin Hacklendi! Fiyatı Sert Düştü!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Bir altcoin daha hacklendi ve pNetwork çapraz zincir platformu, Binance Smart Chain’deki bilgisayar korsanları tarafından hedeflenen en son altcoin projesi.  Proje, hack saldırısı üzerinde hemen hemen 12.7 milyon dolar değerinde Bitcoin kaybı yaşandığını da bildirdi.

20 Eylül günü pNetwork tarafından yayınlanan bir Twitter iletisine bu saldırı sonucunda 277 pBTC borsadan çekildi. pNetwork’e göre, bilgisayarlarda korsanlar üzerinden ağ sisteminde teminatta çoğuyla kaçış yaşandı. Altcoin hacklendi ve sert düşüşe neden oldu.

Bu Altcoin Hacklendi!

Bu Altcoin Hacklendi!
Bu Altcoin Hacklendi!

Ekip, saldırısında tamamen kod tabanında bir hata üzerine yararlanılarak gerçekleşme sağlayan ve bu kayıtın sonucunda düzeltmenin halihazırda devam edeceğini de sözlerine ekledi. pNetwork ayrıca, düzeltme aşamasında hacker’ların fonları iade etmeleri halinde çalınan fonlar için %11.5 ellerinde tutabilir diyerek izin veriyor. Altcoin ekibi konuya yönelik şu açıklamada bulundu:

“Siyah şapkalı bir hacker‘a. Bu pek olası olmasa da fonların iade edilmesi durumunda net 1.500.000 dolar ödül veriyoruz.”

Altcoin Fiyatı Hack Saldırısı Nedeniyle Çakıldı!

Bu yazı itibariyle ekip, istismar üzerinden konuyla ilgili herhangi bir ek ayrıntı sunmadı. pNetwork ekibi ise etkilenen kullanıcılardan geri ödeme yapmayı planlayıp planlamadığını henüz tartışma olarak gündeme getirmedi. pNetwork, kripto paraları farklı Blockchain’ler arasında taşımayı kolaylaştırırken diğer sarılmış token protokolleri üzerinde de olduğu gibi, kullanıcılar BTC‘lerini akıllı bir sözleşmeye yatırarak pBTC’yi basabilir. Bu da BTC’lerinin değerini Bitcoin ağından EVM uyumlu zincirlere aktarmalarını sağlayabilir. pNetwork’ün yönetim tokeni olan PNT Token’ın fiyatı son 24 saatte %18 düştü.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir