Bitcoin Ajandası

Bu Altcoin Hacklendi ve Fiyat Çakıldı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bu Altcoin Hacklendi ve Fiyat Çakıldı!

Bu Altcoin Hacklendi ve Fiyat Çakıldı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
14 0

Şirket, olumsuz durumdan etkilenen kullanıcıları hazinesinden aldığı parayla bir bütün haline getirmeye söz verdi. Ancak bugün erken saatlerde çalınan fonların yarısının geri ödendiğini iddia etse de altcoin hacklendi ve kullanıcılar hayal kırıklığı yaşamış gibi görünüyor.

Altcoin hacklendikten sonra PYR son 24 saat içerisinde %30’un daha üst düzeylerinde değer kaybederek pazar günü 32 doların üzerinde görüldü. Bugün öğlen saatlerinde ise 21 doların altına düşüş yaşandı. Şirket CEO’su Jamie Thomson’a göre, bilgisayar korsanından, Vulcan Forged’ın müşterileri için yönetmeye yardımcı olduğu saklama cüzdanlarına saldırılar gerçekleştirildi. Sorun, cüzdan çözüm sağlayıcıları Venly’de değil, Vulcan Forged’daki bir güvenlik açığında bulundu.

Bu Altcoin Hacklendi!

Bu Altcoin Hacklendi!
Bu Altcoin Hacklendi!

Thomson, bugün şirketler üzerindeki sosyal medya hesaplarında paylaşıma alınan bir videoda, birisinin sunucularını istismar ettiğini söyleyerek Venly kimlik bilgileri ve kullanıcıların kripto ve NFT varlıklarını görüntüleyen araç MyForge’daki özel anahtarlarının çalındığı üzerine bildiride bulundu. Thomson, ileriye yönelik merkezi olmayan cüzdanlar dışında bir şey kullanılmayacağını, bir daha asla bu sorunla karşılaşılmayacağını söyleyerek garanti verdi.

Vulcan Forged Piyasa Değeri

140 milyon dolarlık devasa oyun ekosistemi için büyük bir meblağ ödemesi oldu. Etherscan’e göre borsalar da dahil olmak üzere PYR bulunduran 6.501 cüzdan var. Eğer karşılaştırma yapılması gerekirse Axie Infinity tokenlarını 45.073 cüzdanda bulunduruyor. Ayrıca daha az sayıda kullanıcı arasında yüksek token oranı göz önüne alındığında ortalamalar belirlendi. Hacker, topluluk için balinalarını hedef alarak cüzdan başına ortalama 1,46 milyon dolar çalmayı da başardı. Saldırı, Vulcan Forged piyasa değerini 612 milyon dolardan bugün 400 milyon dolara çekti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir