Bitcoin Ajandası

Bu Altcoin Rekor Kırdı! Yatırımcı Dipten Alıyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bu Altcoin Rekor Kırdı! Yatırımcı Dipten Alıyor!

Bu Altcoin Rekor Kırdı! Yatırımcı Dipten Alıyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
1711 0

Glassnode verilerinden elde edilen bilgiye göre 1 ve üzerinde Ethereum tutan adreslerin sayısında tüm zamanların en yüksek seviyesine göre bir altcoin rekor kırdığını ve 1,407,532’ye ulaştığını bildirdi.

Piyasada en iyi strateji olarak görülen şey ani ve sert düzeltmeleri dipten almaktır. Birçok kripto yatırımcısı da mevcut ayı piyasasını, Ethereum almak adına fırsata dönüştürmüş gibi duruyor. Glassnode tarafından elde edilen bilgilere göre en az bir Ethereum bulunduran benzeri olmayan adreslerin sayısında tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak 1,407.532’ye ulaştığı görüldü ve tüm zamanlara göre bu altcoin rekor kırmış oldu.

Altcoin Rekor Kırdı ve Ethereum Tutan Adreslerin Sayısını Tazeledi!

Altcoin Rekor Kırdı ve Ethereum Tutan Adreslerin Sayısını Tazeledi!
Altcoin Rekor Kırdı ve Ethereum Tutan Adreslerin Sayısını Tazeledi!

Bu duruma göre kripto para yatırımcılarından ETH varlıklarını artırmak için ayı piyasasından yararlandığı görülüyor. En az bir ETH tutan adresler için ise en son piyasada keskin bir çöküş yaşanmıştı. 21 Ocak Cuma günü piyasada yeni bir rekor kırılmış ve 10 Kasım 2021’de 4.878 dolar ile zirveye ulaşan altcoin toplamda %48’den daha fazla değer kaybetti.

Ethereum özellikle bu ay piyasasında yaygınlaşan bir şekilde benimsenmeye devam ediyor. Ayrıca lider altcoinler arasında da oldukça sevilen sanal para birimi olarak da değerlendiriliyor. Ayı piyasasının yanı sıra bir de Ethereum benimsenmesi konusunda farklı nedenler de bulunuyor. NFT’ler Play-to-Earn (P2E) oyunları, kripto alanında en popüler yenilikler arasında duruyor. Bu projelerin de çoğu Ethereum Blockchain’in içerisinde yer alıyor.

Lider Altcoin Ethereum Rakiplerle Mücadele Edebilir Mi?

ABD’nin önde gelen kripto para borsalarından biri olan Coinbase, yeni yıla inişli çıkışlı bir başlangıç ile lider akıllı sözleşme platformu Ethereum (ETH) için önümüzdeki yıl için değerlendiriliyor. Coinbase kurumsal araştırma başkanı David Duong, Ethereum’un hem ETH 2.0’ı piyasaya sürme girişimleri hem de diğer Blockchain projelerinin baskısıyla karşı karşıya kalması açısından kritik bir durumda olduğunu dile getirdi. Ayrıca sözlerine şunları da ekledi:

“Ethereum için ölçeklenebilirlik zorlukları büyümeye devam ediyor, L1 (katman-1) alternatifleri için çekişin esas olarak Ethereum 2.0 ve L2 (katman-2) çözümlerinin ortaya çıkışını ne kadar hızlı gördüğümüze bağlı olacağını düşünüyoruz.”

“Yani, 2022’nin ilk yarısında alternatif L1 ağlarının ve bu zincirleri birbirine bağlayan köprülerin sürekli büyüdüğünü görebiliriz. Bununla birlikte, ZK [zero knowledge-sıfır bilgi] kanıt teknolojisinin gelişmesini ve toplamaların daha yaygın bir kullanım kazanmasını beklediğimizden, L1 alternatifleri için fırsat penceresi 2022’nin [ikinci yarısında] önemli ölçüde daralmaya başlayabilir.”

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir