Bitcoin Ajandası

Analistler Açıkladı: Bu Hafta XRP Fiyatını İzleyin!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Analistler Açıkladı: Bu Hafta XRP Fiyatını İzleyin!

Analistler Açıkladı: Bu Hafta XRP Fiyatını İzleyin!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Kripto para analistleri uzun zamandır piyasalarda düşüş yönündeki hareketleri analiz ediyor. Buna karşın XRP fiyatı konusunda uyarıda bulunan uzmanlar, yakın zamanda yükseliş yaşanabileceğine dikkat çekiyor.

Uzmanlar XRP Fiyatının Yükselişine İşaret Ediyor

Uzmanlar XRP Fiyatının Yükselişine İşaret Ediyor
Uzmanlar XRP Fiyatının Yükselişine İşaret Ediyor

Kripto para sektörü potansiyel bir ralli için hazırlık yaparken, uzmanlar Ripple’ın (XRP) bu hafta takip edilmesi gereken en önemli varlıklardan biri olduğunu ifade ediyor. Tekniz analiz ve halihazırdaki piyasa şartlarına dayanarak XRP’nin şimdilerde 200 günlük üstel hareketli ortalamanın (EMA) altında seyreden fiyat hareketi, yakın bir tarihte kırılma potansiyeli taşıyor.

Ripple’ın O Hamlesi XRP Fiyatını Etkileyebilir

Ripple Labs ve XRP topluluğu, ödeme şirketiyle ABD SEC arasında devam eden hukuki sürece yönelik mahkeme kararını takip edebilecek daha kritik olaylara dikkat çekiyor. Twitter üzerinde yaşanan bazı tartışmalar, Ripple’da emanet olarak tıutulan XRP’lere ne olacağını merak ediyor. Şirketin bu varlıkları, piyasayı dengelemek üzere kullanmak için elinde tutmasıyla, firmaya token konusunda büyük ölçüde pay veren ve bu nedenle piyasa düzenleyicisinin ortak girişim argümanını güçlendiren kritik bir token arzını yönetiyorlar.  

Ripple ile SEC arasında devam eden bu savaş, XRP’yi Talep Üzerine Likidite (ODL) hizmetinde birincil para birimi şekilde kullanan firma açısından potansiyel iş uyumunda çeşitli dengesizliklere yol açtı. Kararın spekülasyona uğraması gibi XRP’nin bir bölümünü kontrol etme kabiliyetini etkilemesi halinde şirketin varlığı açık piyasada tedarik etmesine ihtiyaç duyulacak ve bu da genel olarak biraz daha maliyeti artıracak.

Diğer yandan Ripple’ın davayı kazanacağı yönünde tahminler artış gösterdiğinden XRP fiyatının da artış kaydedebileceği düşünülüyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir