Bitcoin Ajandası

Bu Ülkede Bitcoin Panik Satışlarıyla Düşüyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bu Ülkede Bitcoin Panik Satışlarıyla Düşüyor!

Bu Ülkede Bitcoin Panik Satışlarıyla Düşüyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
11 0

Hindistan’ın en büyük kripto para borsalarından biri olan WazirX başta olmak üzere ülkenin diğer büyük kripto para borsalarında %3’lük Bitcoin düşüşleri meydana gelirken Bitcoin panik satışlarıyla düşüş yaşıyor.

WazirX’in kurucusu ve CEO’su Nischal Shetty, kullanıcı yoğunluğu için borsanın kısa süreliğine çöküş yaşamasına yol açtığını açıklayarak Bitcoin panik satışıyla sonuç olarak fiyatta borsalar arasında %15 farklılıklar gösterdi. Bitcoin fiyatında oluşan panik satışlar nedeniyle WazirX borsası içerisinde de 54.900 dolara kadar gerileme görüldü. Aynı dakika içerisinde de Binance borsasında BTC 56.750 dolar civarında işlem görmeye devam etti.

Bitcoin Panik Satışlarıyla Düşüyor!

Bitcoin Panik Satışlarıyla Düşüyor!
Bitcoin Panik Satışlarıyla Düşüyor!

Hindistan içerisinde kripto para düzenlemeleri, ülke içerisinde kripto para yatırımcılarını karanlıkta bırakması nedeniyle borsalar üzerinden satış emirlerini doldurmaya başladı. WazirX’in kurucusu ve CEO’su Nischal Shetty, borsa uygulamalarından daha öncesinde hükümetin önerdiği düzenlemenin halka açılmasından sonra yoğun kullanıcı etkinliği nedeniyle çöküş yaşadığını bildirdi. Çöküşten kısa süre sonrasında ise borsaya tarayıcı üzerinden ve uygulamadan erişim tekrar düzelmeye başlandı.

Panik satışın sonrasında kullanıcılar, WazirX’te Bitcoin satışı gerçekleştiremediklerinden ya da satın alamadıklarından ve işlem sırasında paralarının sıkışmasından şikayet etmek için sosyal medya platformlarına gittiler. Kullanıcılar ayrıca, küresel borsalar içerisinde yükseliş gören değerlere kıyasla WazirX ve diğer çeşitli Hint borsalarında Bitcoin ve Ethereum’un düşen fiyatlarına da işaretleme yapıldı.

Bitcoin Ethereum ve Monero Tehlikeli Bulunmuyor

Hindistan içerisinde meclise sunum yapılan yasa tasarısından sonra kripto paraları yasaklamayı önermesinin yanı sıra bir de teknoloji kullanımına teşvik edecek maddeleri de mevcut. Ancak kanun tasarısı içerisinde de kripto para tanımıyla ilgili net açılmaların yapılmaması, ülke yatırımcılarını daha da endişeye sürükledi. Diğer yandan, Amerikan medyası kapsamında da CNN Hindistan’da kripto para birimlerinin yasaklanmayacağını bildirirken bunun bir engel olmadığını ve bir regülasyon olduğunu da belirttiler. Sonuç olarak meydana gelen panik satıştan kaynaklı Bitcoin fiyatında ise borsalar arasında farklılık yaşanırken, stablecoin’lerden Tether fiyatı da 80 rupiden 60’a kadar geriledi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir